Жінки в ЗСУ: на передовій — 5 тисяч військовослужбовиць

Жінки в ЗСУ: на передовій — 5 тисяч військовослужбовиць

Жінки в ЗСУ: на передовій — 5 тисяч військовослужбовиць
Фото ілюстративне. Фото: УНІАН

У 2021 році кількість жінок в лавах Збройних сил була близько 30 тисяч. З початком повномасштабного вторгнення Росії їхня кількість зростає. Однак досі жінки-військові стикаються з відсутністю засобів гігієни та маленьких розмірів взуття. Крім побутових проблем все ще існують військові професії які закриті для жінок. Про це розповіла Українському радіо членкиня дослідницької команди Інституту гендерних програм Ганна Гриценко.

Скільки жінок в ЗСУ

50 тисяч жінок зараз працюють у різних військових структурах. З них 38 тисяч служить на військових спеціальностях. А серед цих 38 5 тисяч перебуває на передовій.

До повномасштабного вторгнення їхня кількість складала 15-25%. Цей показник є доволі великим і значно більшим, ніж в інших країнах світу. Через те, що зараз мобілізували багато чоловіків, цифри змістилися у їхній бік.

В яких видах військ служать жінки

Починаючи з 2016 року жінкам офіційно стали доступні бойові посади. На даний момент вони можуть служити в різних видах військ і майже на всіх бойових спеціальностях. Раніше все це було не офіційно.

Жінка обіймала бойову посаду, а оформлена була як кухарка, бухгалтерка чи швачка.

Наші жінки-снайперки працюють дуже круто, так само як і жінки на всіх інших бойових посадах. І льотчицями можуть бути.

А от робота на підводних човнах поки що для них закрита.

Читайте також: У армії України знімуть останні обмеження для жінок протягом місяця-двох – Генштаб

Звісно, є чоловіки, переважно старшого віку, з патріархальним мисленням. Вони не звикли бачити жінок перед собою. Вони 20-30 років служили, і перед ними ніяких жінок не було. Вони до цього ще не адаптувалися.

Побут і форма

Побутовий комфорт впливає на бойову ефективність, як не крути. На жаль, зараз це все не дуже адаптоване під жінок. Але питання вирішуються вже на місцях з огляду на ті можливості, які є там.

У нас досі є проблеми з формою та взуттям: не завжди є маленькі розміри взуття, немає забезпечення білизною та засобами гігієни. Оскільки зараз маємо значно більші і важливіші статті витрат на інші потреби, зокрема зброю.

Жіночі організації та волонтери проговорюють між собою ці питання. З боку Міноборони є розуміння того, що проблема має бути вирішена. Але цей процес поки застряг на одному місці.

Читайте також

"Ми повертаємо своє, ніхто й ніщо не зупинить нас" — Залужний

50 мітингів у 50 містах: День Захисника України відзначатимуть у всьому світі

"Мені знову снилося, що я цілувався": письменник і військовослужбовець Артем Чех про будні війни

На початок