Хто очолив і яке місце посів Зеленський. "Народний ТОП" найвидатніших українців всіх часів

Хто очолив і яке місце посів Зеленський. "Народний ТОП" найвидатніших українців всіх часів

Опитування
Хто очолив і яке місце посів Зеленський. "Народний ТОП" найвидатніших українців всіх часів
. Люди тримають прапор України під час акції "Україна Єдина" 28 серпня 2022 року, фото: УНІАН

Переважна більшість громадян України вважає найвидатнішим українцем усіх часів Тараса Шевченка — за поета висловилося 63,9% респондентів. На другому місці Володимир Зеленський: ім'я чинного президента назвали 29,8% опитаних.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 8-9 жовтня 2022 року.

До першої п’ятірки найвидатніших українців також увійшли Леся Українка (19,6%), Богдан Хмельницький (17,3%) та Степан Бандера (12,8%).

Також в десятці "Народного ТОПу" Михайло Грушевський (11,6%), Iван Франко (10,1%), Iван Мазепа (8,8%), В’ячеслав Чорновіл (8,7%) та Валерій Залужний (7,7%).

В третій десятці: Роман Шухевич (1,7%), Леонід Кучма (1,5%), Тарас Бульба (1,5%), Іван Котляревський (1,4%), Ліна Костенко (1,3%), Ігор Сікорський (1,2%), Петро Порошенко (1,2%), Михайло Коцюбинський (1,1%), Микола Амосов (0,9%) та Павло Скоропадський (0,9%).

Всього респонденти вказали 148 імен. Водночас близько 8% опитаних не змогли назвати або згадати жодного видатного українця.

Опитування проводилося серед українців віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%.

Читайте також

43% українців позитивно оцінюють діяльність ОУН та УПА — порівняно з 2013 роком ця цифра зросла вдвічі

80% українців вважає, що успіх української армії є спільним результатом дій України та Заходу — опитування

На початок