У Хмельницькому працює ветеранський простір. Яку допомогу надають

У Хмельницькому працює ветеранський простір. Яку допомогу надають

У Хмельницькому працює ветеранський простір. Яку допомогу надають
Фото: Суспільне Хмельницький

Близько сімдесяти разів за місяць жителі Хмельницької області зверталися за допомогою до ветеранського простору «Плюс-Плюс». Здебільшого - задля психологічної підтримки.

Про це Суспільному розповіла лікарка-психіатриня центру Наталія Підкалюк.

До ветеранського простору звернулась мама двох військовослужбовців Людмила Карпенко. Жінка розповіла, що її сини 24 лютого зустріли ворога на сході країни. За цілісність держави борються з 2014 року. Відтоді жінка не знає спокою: «Тобі треба розказати, як тобі тяжко, як ти вигораєш у душі, як тобі важко, коли ти не можеш спілкуватися з дітьми. Коли ти набираєш номер телефону, там зв’язку немає, ти цілуєш цей телефон, як ви думаєте, хто може це пережити, правда».

Підтримку Людмила Карпенко знайшла у ветеранському просторі «Плюс-Плюс», де, каже, її розуміють. На крок звернутися за допомогою, розповіла, її змусили емоційне вигорання і ставлення оточення.

«Як тільки сім’ї військових, то починається гноблення. А не один він там воює, навіть можуть бути насмішки. Або тебе до того гноблять, мовчи, воюють, мовчи», - каже жінка.

Психологічну, соціальну та юридичну підтримки надають у ветеранському просторі «Плюс-Плюс» ветеранам воїн і їхнім родичам безплатно. Заснувала його громадська організація «Інститут психосоматики та травмотерапії» разом із Veteran Hub, розповіла лікарка, голова Інституту Наталія Підкалюк: «У нашій команді є 10 спеціалістів. Серед них: психіатри, неврологи, дитячі спеціалісти, психологи, які мають певну профільну освіту, тобто, робота з травмою передбачає певних спеціалізованих навичок. І звичайно, це в кожному випадку по-своєму важко, тому що двох однакових історій чи людей не буває».

Це перший і єдиний такий простір в області для чинних військовослужбовців, додає Наталія: «Ми проводимо тренінги, тренінги, як справлятися зі стресом військовослужбовцям».

Наталія Підкалюк волонтерить із 2014 року. Завдяки створенню простору її можливості й можливості команди розширилися.

«Те, що ми робили раніше, те і продовжуємо робити. Але зараз у нас виникла можливість викликати мобільний офіс за потреби. Тобто, якщо людина не може прийти в Простір із якихось причин, то зателефонувавши в нас офіс можна замовити таку опцію в нашій області, і приїдуть спеціалісти додому», - розповіла Наталія Підкалюк.

Відвідувачка ветеранського простору Людмила Карпенко каже, тут її навчили контролювати емоції та фільтрувати інформацію. Вона радить усім, кому складно, не боятися звертатися за допомогою заради себе і родини.

«Я живу, я чекаю своїх дітей. Бог дасть, вони прийдуть, живі, здорові. Вони побачать свою маму не хвору», - говорить відвідувачка ветеранського простору.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Мати чотирьох дітей з Харківщини, яка евакуювалась на Хмельниччину: «Чоловіка вбило на смерть…він стік кров’ю»

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок