Три сенсорні кімнати відкрили для лікування дітей з аутизмом у Рівному. Їх облаштували в обласній дитячій лікарні, спеціалізованому будинку дитини, та благодійному фонді Погляд. Кімнати оснащені обладнанням, яке допомагає дитині під час гри розвивати моторику рук та ніг, а також вивчати числа та кольори.
У сенсорних кімнатах розмістили діагностичне обладнання, яке допомагає в ігровій формі навчати дітей з аутизмом та проблемами опорно-рухового апарату.

Усі вправи не лише допомагають дитині краще координувати рухи, а й сприяють вивченню кольорів, чисел тощо.

Сенсорні кімнати відкрили в рамках проєкту "Покращення якості діагностики та реабілітації дітей з аутизмом".

Керівниця проєкту Ольга Новицька розповідає, що над реалізацією трьох кімнат команда працювала упродовж чотирьох років. За цей час встигли провести різноманітні тренінги та навчання для фахівців, які працюватимуть з дітьми, а також знайти необхідне обладнання і підготувати кімнати.

"Організаторами є клуб "Ротарі" з Рівного і, звичайно, за сприяння фахівців закладів, які займаються дітками з такою проблематикою. Ми маємо також команду з Канади. Це наші західні партнери, які допомогли нам у фінансуванні цього проєкту", — розповідає Ольга Новицька.

У закладі психологи та реабілітологи працюють з дітьми із сенсорними порушеннями, розповідає завідувачка Центру відновного лікування Лілія Зорук.
"Це аутизм, сенсомоторна алалія. Також — діти з різними затримками. Інтерактивна підлога дуже добра для дітей з ДЦП і руховими порушеннями тому, що на ній можна і робити певні рухи і є дуже велика мотивація для дітей з таким обладнанням", — каже Лілія Зорук.

Семирічна Варвара прийшла оглянути нову сенсорну кімнату разом з мамою Ольгою. Дівчинка проходить неврологічну реабілітацію, має відвідувати масажі та лікувальну фізкультуру.
"На реабілітацію з дитиною ми вже ходимо упродовж семи років і те, що ми побачили тут — вражає. Те обладнання, яке зараз тут поставили, досить сучасне і я точно знаю, що воно ефективне. Мені здається, що воно принесе користь не для однієї дитини й мені хотілося, щоб якнайкраще їм це допомогло", — каже мама Ольга Свінтозельська.

Ольга Новицька розповідає, що через повномасштабну війну проєкт міг і не зреалізуватися.
"Ми замовили обладнання ще восени минулого року. Але так сталося, що не все обладнання у них було, ми довго чекали якісь одиниці. І той склад, де наше обладнання, розбомбили. Так сталося, слава Богу, що якось іще це обладнання прийшло за тиждень до початку війни. І ми змогли це обладнання встановити у наших закладах", — розповідає Ольга Новицька.
Що відомо
- За даними обласної дитячої лікарні, на Рівненщині проживає 256 тисяч дітей, щороку їхній медзаклад лікує приблизно 10 тисяч пацієнтів.
Читайте також
- Була потреба: у Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили кімнату для батьків
- Сімейна кімната у Рівненській обласній дитячій лікарні: скільки родин нею скористались
- Травми, поранення, контузії: у Рівному розширюють перелік категорій для центру реабілітації
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter