Для Одеси розробили проєкт для участі в міжнародній виставці Експо-2030

Для Одеси розробили проєкт для участі в міжнародній виставці Експо-2030

Ексклюзивно
Для Одеси розробили проєкт для участі в міжнародній виставці Експо-2030
Проєкт Експо-2030 Одеса. Проєкт павільйонів. Фото: Odesa EXPO 2030\Facebook

Одеса є одним із фаворитів для проведення міжнародної технологічної виставки Експо-2030. Британське архітектурне бюро "Zaha Hadid Architects" розробило проєкт для майбутнього виставкового центру. На якій території заплановане будівництво й що там буде розповів Суспільному директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Роман Григоришин.

За словами Романа Григоришина на фото зображений проєкт забудови для Експо, який використовують для участі в конкурсі. Територія розрахована під павільйони, які будує кожна країна окремо для себе. Основна будівля – це центральний павільйон. Поряд із ним також будуть розміщуватись будівлі для інфраструктури обслуговування.

Для Одеси розробили проєкт забудови для участі в міжнародній виставці Експо-2030
Центральний павільйон виставки. facebook.com/Odesa EXPO 2030

"Загалом концепція полягає в тому, що буде основний павільйон – загальний та місця для забудови павільйонів інших країн. Для бідних країн або тих, які на стадії розвитку будуть створювати групові павільйони, в яких буде представлено декілька представників одночасно", – пояснив Роман Григоришин.

Для Одеси розробили проєкт забудови для участі в міжнародній виставці Експо-2030
Павільйони на виставці Експо-2030. facebook.com/Odesa EXPO 2030

Проєкт підготувало та подарувало Україні Британське архітектурне бюро "Zaha Hadid Architects". Концепція має назву "Ренесанс. Технології. Майбутнє". Його вартість складає 1 мільйон 300 тисяч євро. Запланована територія сягає близько 250 га в межах Одеси у полях зрошення біля Хаджибейського лиману.

Під час розробки проєкту враховувались природні особливості та вимоги до виставкового центру, тому проєкт враховував наступні чинники:

  • Створення чіткої організаційної логіки розподілу основних складових Експо.
  • Збереження та покращення природних аспектів ділянки для використання в майбутньому.
  • Розроблення генерального плану, який працюватиме як спадок у соціально-економічному плані.

"Будівництво та детальний проєкт відбудеться вже після голосування, виграшу. Результати будуть відомі через 14 місяців, у листопаді 2023 року. Поки місто Одеса є одним за фаворитів на відборі", – наголосив експерт.

Забудова та мільярдні інвестиції: які шанси, що Експо-2030 відбудеться в Одесі

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок