Медичні заклади Черкащини отримали понад 11 тисяч доз оновленої вакцини проти COVID-19

Медичні заклади Черкащини отримали понад 11 тисяч доз оновленої вакцини проти COVID-19

Медичні заклади Черкащини отримали понад 11 тисяч доз оновленої вакцини проти COVID-19
Суспільне Черкаси

Черкаська область отримала 11 520 доз оновленої вакцини Pfizer проти штаму коронавірусу "Омікрон". Про це Суспільному повідомила заступниця очільниці обласного управління охорони здоров'я Тетяна Бондар.

За словами Тетяни Бондар, дози оновленої вакцини пропорційно розподілять по медзакладах.

"На Черкащину доставили 11 520 доз оновленої вакцини Comirnaty Original/Omicron BA.1. Їх пропорційно розподілять по області: на Черкащині є 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги, дві лікарські амбулаторії та Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка. У населені пункти з більшою кількістю людей передадуть більше доз", — розповіла пані Тетяна.

Цих доз вакцини недостатньо, втім, в області є в достатній кількості є вакцина CoronaVac.

"Ця вакцина призначена як для первинного щеплення, так і для бустерного", — уточнила Тетяна Бондар.

Модифікована вакцина проти коронавірусної інфекції виробництва Pfizer Comirnaty Original/Omicron BA.1 надійшла в Україну за Глобальною ініціативою COVAX, повідомив керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач.

"Це багатодозовий флакон із сірим ковпачком, який містить 6 доз по 0,3 мілілітра. До складу вакцини входять дві основні складові, одна з яких кодує спайковий білок оригінального вірусу SARS-CoV-2, а друга кодує спайковий білок підвиду вірусу Omicron. Вакцина рекомендована для людей віком від 12 років, які раніше пройшли первинний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби. Доза вакцини 0,3 мілілітра призначена для внутрішньом’язового введення, готова до застосування і не вимагає розчинення", — пояснив Володимир Папач.

За його словами, між дозами Comirnaty Original/Omicron BA.1 та крайньою попередньою дозою вакцини від COVID-19 має пройти три місяці.

"Протипоказанням до застосування є гіперчутливість до активної речовини або будь-яких допоміжних складників в імунобіологічному препараті. Особливості застосування обумовлені інструкцією із застосування вакцини", — розповів Володимир Папач.

За даними виробника, ефективність вакцини після першої бустерної дози становить 96 відсотків, додав керівник Центру.

Що відомо

  • Уряд Швеції передав Україні понад 500 тисяч доз вакцини Comirnaty Original/Omicron BA.1 від Pfizer. Це спеціально розроблена вакцина, адаптована для захисту проти штаму Omicron та його варіантів. Препарати вже доставлені на обласні склади та доправлені до пунктів щеплення. Найбільше вакцин завезли у Дніпропетровську область (40 тисяч доз), найменше – в Донецьку (5,7 тисячі доз). Про це повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.
  • Вакцина призначена для проведення третього та четвертого щеплення українцям старше 18 років. Відповідно, спочатку людина має отримати базовий курс вакцинації будь-якою з доступних вакцин. А через п'ять місяців звернутися до пункту щеплення за наступною дозою, пояснив Михайло Радуцький.
  • Станом на 7 вересня у Черкасах наявні дві вакцини проти коронавірусу — Американський Johnson and Johnson та китайський CoronaVac. На поставки інших препаратів ще очікують, розповів Суспільному керівник міських пунктів вакцинації Владислав Свириденко.
  • У Черкаській області працює вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%.

Читайте також

На початок