У Черкасах зростає кількість хворих на COVID-19

У Черкасах зростає кількість хворих на COVID-19

У Черкасах зростає кількість хворих на COVID-19
Суспільне Черкаси

У Черкасах із кожним днем все більше людей отримують підтвердження діагнозу COVID-19. Порівняно з попереднім тижнем кількість хворих збільшилася на 87%, розповіла Суспільному директорка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Нині на стаціонарному лікуванні перебувають 72 містян, із них 19 дітей.

Вікторія Коваленко трирічного сина привезла до інфекційної лікарні з підтвердженим діагнозом COVID-19 та з температурою під 40 градусів. За день злягла і сама, чоловік перехворів вдома, розповіла вона.

"Вадимчик ще до того, як нас поклали в лікарню, почав хворіти. Але були такі симптоми, що вже треба було швидку викликати. Ми гуляли по ТРЦ, по Черкасах гуляли, по магазинах гуляли. Хтозна-де, скрізь може бути (ред. – могли заразитися).

У Черкасах кількість хворих на COVID-19 зростає
Вікторія Коваленко з трирічним сином Вадимом. Суспільне Черкаси

За словами Вікторії, їм із сином пощастило. В лікарні вони провели менш як тиждень і вже готуються на виписку.

Натомість в реанімації вільних ліжок вже немає, розповів завідувач відділення Олександр Шиленко. Найчастіше його пацієнтами стають люди з важкими супутніми хворобами. Їхній вік при цьому – не критерій.

"Дуже підступна хвороба, за якої у хворого залишаються ризики померти", – пояснив завідувач реанімаційного відділення.

У Черкасах кількість хворих на COVID-19 зростає
Суспільне Черкаси

За словами лікаря, з часом коронавірус втрачає свою агресивність і шанси одужати зростають. Враховуючи досвід попередніх років, вони готові до будь-яких сценаріїв. Ліжковий фонд реанімації можуть збільшити вчетверо. Але динаміка захворюваності на оптимістичні прогнози не налаштовує, пояснила виконувачка обов’язків завідувача приймально-діагностичного відділення Анна Безносюк.

"Захворюваність у нас стрімко збільшується. Особливо це помітно не тільки серед дорослих, а й дітей. Діти молодшого віку: частіше це дошкільнята. У них симптоми схожі з ГРВІ, якихось особливостей немає при коронавірусній інфекції".

У Черкасах кількість хворих на COVID-19 зростає
Суспільне Черкаси

Нині міська інфекційна лікарня залучила додатковий ліжковий фонд тимчасового стаціонару, який розгорнули на базі пологового будинку під час попередніх епідемій. Там лікування отримують 36 пацієнтів, повідомила головна лікарка закладу Світлана Волгіна. Початок нової хвилі COVID-19, за її словами, черкаські інфекціоністи зустрічають у всеозброєнні. У пригоді стали запаси, які лікарня зробила ще на початку повномасштабного вторгнення.

"Рекомендації кожному лікувальному закладу були такі, щоб ми зробили запаси ліків, засобів індивідуального захисту і всіх інших витратних матеріалів, які необхідні для лікування пацієнтів. Запаси, які ми робили, пов’язані з коронавірусом, з воєнними діями, вони нам дають змогу повноцінно забезпечувати пацієнтів лікуванням, зокрема противірусними препаратами", – розповіла головна лікарка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

У Черкасах кількість хворих на COVID-19 зростає
Суспільне Черкаси

Додатковий медичний персонал, за її словами, інфекційна лікарня добирає за потреби. Механізми відпрацювали протягом попередніх епідсезонів.

Що відомо

  • Станом на 7 вересня у Черкасах наявні дві вакцини проти коронавірусу — Американський Johnson and Johnson та китайський CoronaVac. На поставки інших препаратів ще очікують, розповів Суспільному керівник міських пунктів вакцинації Владислав Свириденко.
  • У Черкаській області працює вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок