Лідери G7 пообіцяли притянути Путіна до відповідальності

Лідери G7 пообіцяли притянути Путіна до відповідальності

Лідери G7 пообіцяли притянути Путіна до відповідальності
28 червня 2022 року, Баварія, саміт G7. Фото: Майкл Каппелер / Getty Images

Лідери країн "Групи семи" (G7) зробили спільну заяву за підсумками зустрічі по відеоконференції з президентом України Володимиром Зеленським, 11 жовтня. Вони засудили атаки російської армії по Україні та "безвідповідальну ядерну риторику" Росії, яка порушує глобальний мир. А також пообіцяли притягнути до відповідальності президента Росії Володимир Путіна та всіх причетних.

Про це йдеться у спільній заяві країн.

"Наша зустріч відбулася на тлі останніх ракетних обстрілів цивільної інфраструктури та міст по всій Україні, які призвели до загибелі ні в чому не винних цивільних осіб. Ми рішуче засуджуємо ці напади та нагадуємо, що напади на мирне населення є воєнним злочином. Ми притягнемо президента Путіна та всіх причетних до відповідальності", — йдеться у заяві.

Лідери G7 повідомили, що продовжать накладати санкції на Росію та нагадали про наслідки ядерних погроз Путіна.

"Ми засуджуємо навмисні ескалаційні кроки Росії, включаючи часткову мобілізацію резервістів і безвідповідальну ядерну риторику, яка ставить під загрозу глобальний мир і безпеку. Ми підтверджуємо, що будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї Росією призведе до серйозних наслідків", — йдеться у заяві.

Крім того, G7 закликали самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка "припинити дозволяти російським збройним силам використовувати білоруську територію та надавати підтримку російським військовим".

"Оголошення про створення спільного військового угруповання з Росією є прикладом пособництва білоруського режиму Росії", — зазначили глави сімки.

Вони додали, що допоможуть Україні підготуватись до зими надаючи фінансову, гуманітарну, військову, дипломатичну та юридичну підтримку.

В Офісі президента за підсумками розмови зазначили, що дії росіян є викликом не лише для України, а й цілого світу.

"Дії російських варварів є викликом всьому цивілізованому світу. Тому ми повинні бути єдиним кулаком у боротьбі з цим злом", — написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак на своїй сторінці у Telegram.

Що відомо

11 жовтня відбулась онлайн-зустріч президента України Володимира Зеленського з лідерам країн "Групи семи" (G7). Під час заходу Зеленський озвучив власну "формулу миру" з трьох пунктів, яка допоможе подолати російську загрозу.

Читайте також

Зеленський розповів про "формулу миру" на зустрічі G7 та України

"Імовірно, вони планували це досить довго" — Кірбі про масований обстріл України

У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський

На початок