На Полтавщині почали осінню висадку лісу: скільки саджанців посадять

На Полтавщині почали осінню висадку лісу: скільки саджанців посадять

На Полтавщині почали осінню висадку лісу: скільки саджанців посадять
фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині восени мають висадити близько 120 гектарів нового лісу. Це будуть листяні та хвойні породи дерев. Висадку розпочали 11 жовтня. Через воєнний стан долучають до посадки менше людей, розповів Суспільному начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Гришко.

Від 11 жовтня на Полтавщині розпочалася осіння висадка лісу. На цій ділянці висаджують сосни. Роблять це також вручну.

"Беремо меч Колесова, ним робиться отвір у ґрунті. Потім в отвір опускається саджанець по кореневу шийку. Потім поруч знову опускається меч Колесова рухом на себе, а потім від себе притискається саджанець і протоптується ногою. Ці рухи – на себе, від себе – робляться для того, щоб видавити повітря звідти, там не збиралася вода і у майбутньому не загнивався корінь. І на відстані 70 сантиметрів знову повторюємо ту саму процедуру", — каже лісничий Чалівського лісництва В’ячеслав Москаль.

На Полтавщині почали осінню висадку лісу: скільки саджанців посадять
Висадка лісу на Полтавщині. фото: Суспільне Полтава

"Висаджуються саджанці одно- або дворічні. Це однорічні саджанці. Вирощуються вони у нас в Борівському лісництві і Малоперещепинському. Там є лісові розсадники, де ми кожного року вирощуємо від 3 до 4 мільйонів сіянців", — говорить провідна інженерка лісових культур Полтавського лісгоспу Катерина Москаль.

За словами працівників, ростимуть ці саджанці приблизно 80 років. Цьогоріч восени планують засадити близько 120 гектарів землі листяними та хвойними породами дерев, каже Лілія Гнатенко.

"Під час осінньої посадки ми плануємо висадити близько 600 тисяч нових дерев на Полтавщині. Протягом минулої кампанії у нас було висаджено 1 мільйон 800 тисяч дерев. Чому більше? Тому що минулого року у нас на осінню кампанію було відведено більше площ під посадку. Зараз ми вже досаджуємо ту кількість, яку не висадили навесні", — розповідає речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

На Полтавщині почали осінню висадку лісу: скільки саджанців посадять
Саджанець сосни. фото: Суспільне Полтава

На висадку лісу вплинув воєнний стан, який діє в Україні, розповів Іван Гришко.

"Минулого року ми запрошували діток із шкільних лісництв, запрошували діток наших мешканців, робили цю акцію масштабнішою. Враховуючи військові дії, враховуючи те, що не можна збирати велику кількість людей в одному місці, ми робимо це меншою кількістю присутніх", — каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Гришко.

За словами речниці обласного управління лісового та мисливського господарства Лілії Гнатенко, за сприятливих погодних умов, а також безпекової ситуації в країні, завершити осінню висадку дерев планують приблизно до кінця жовтня.

Читайте також:

Підготовка до опальювального періоду: на Полтавщині лісгоспи продали більше дров, ніж торік

На початок