В армії РБ немає розуміння, навіщо їм вмирати за Лукашенка та Путіна – Вячорка

В армії РБ немає розуміння, навіщо їм вмирати за Лукашенка та Путіна – Вячорка

В армії РБ немає розуміння, навіщо їм вмирати за Лукашенка та Путіна – Вячорка
Навчання ЗС Білорусі та РФ. Фото: ГУР

Щодня в Білорусі відбуваються акти саботажу, невиконання обов'язків, щодня саджають 10-20 людей, а білоруські в’язниці переповнені військовими, чиновниками. Про це в ефірі телемарафону розповів радник офісу демократичної лідерки Білорусі Світлани Тихановської Франак Вячорка.

За його словами, зараз немає ознак того, що армія РБ буде входити в російсько-українську війну. Але наростає навантаження на кордоні з Україною, туди підвозяться російські солдати.

"Вчора (10 жовтня - ред.) було помічено, що танки переправляли з Білорусі в Росію, які повинні використовуватися на східному фронті. Але серед білоруського війська немає бажання воювати, мотивація супер низька, немає розуміння, навіщо їм вмирати за Лукашенка та Путіна. Але це не означає, що білоруська територія не буде в черговий раз використана для обстрілів України", – сказав Вячорка.

Він зазначив, зараз білоруська опозиція робить "набагато більше, ніж антивоєнні протести", тому що зараз вихід на вулицю – це пряма дорога до ув'язнення: "Щодня саджають 10-20 людей. В’язниці переповнені військовими, чиновниками. Ми навіть не знаємо всіх імен, правозахисники не встигають все фіксувати. Щодня відбуваються акти саботажу, невиконання обов’язків".

Франак Вячорка розповів, що багато білоруських офіцерів переїжджають через кордон в Литву, Польщу, щоб інформувати про реальний стан речей. Він не бачить найближчим часом можливості залучити армію РБ до бойових дій на території України.

"Може бути, що білорусів почнуть вербувати в російські ПВК, але це вже відбувається протягом останніх місяців. Може бути відправлять якийсь символічний батальйон захищати, так звані, “республіки”, окуповані території. Але, щоб керувати з Білорусі в бік Києва, то ні. Скоріше — психологічна операція, щоб розтягнути українські сили", – зазначив Вячорка.

Читайте також

У Білорусі 11 жовтня розпочалася перевірка Збройних Сил

"Це буде останнє рішення Лукашенка": Данілов про імовірність участі Білорусі у війні проти України

"Не провокуйте нас, ми з вами воювати не збираємося" — Міноборони Білорусі застерегло українців

Білорусь посилює кордон та маніпулює, що небезпека може йти з України — ДПСУ

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

На початок