Як розподіляли засоби захисту для закарпатських медиків

Як розподіляли засоби захисту для закарпатських медиків

Як розподіляли засоби захисту для закарпатських медиків Оригінальне

Засоби захисту для медиків розподілили сьогодні в Ужгороді. Вантаж привезли до обласної лікарні вчора під час візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Це допомога від двох благодійних фондів, - розповіла директорка департаменту охорони здоров`я ОДА Єлизавета Біров.

Із міської клінічної лікарні забирати засоби захисту приїхала старша медсестра стерилізаційного відділення, Віра Ловга : «По розподілу департаменту забираємо костюми захисні (150 штук) і масочки (теж 150 штук)».

Для Ужгородського пологового будинку вантаж забирає головна акушерка.

ЄВГЕНІЯ КАЛАБІШКО, головна акушерка ужгородського пологового будинку

«Дали нам 100 штук масок, 100 штук костюмів. Це дуже добре, що дали.

А є у вас інформація, скільки треба на добу таких засобів?

Ну скільки робить на зміні людей, стільки і використовується. Лікар, медсестра, санітарка».

Директор обласної лікарні ім. Новака Юрій Яцина показує склад із засобами захисту. Каже: сюди завезли і для потреб їхнього медзакладу, і для шести інших: міської клінічної лікарні, інфекційки, екстреної допомоги, Центру легеневих хвороб, обласної дитячої лікарні та пологового будинку.

Чому весь вантаж, який доставили 23 квітня під час візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, розмістили саме в їхній лікарні, пояснює так.

«Технічне питання, тому що вчорашній автомобіль, який привіз допомогу, з літака вигрузили і нашу адресну, і загальну. Для того, щоби її не перевозити нікуди, у нас є склад. Ми могли її тут залишити до ранку. Сьогодні ми отримали чіткий розподіл. І сьогодні з лікарні через базу спецмедпостачання перераховано. Все відповідає дійсності. Розподілена допомога закладам міста Ужгород і адресна для нашої лікарні», - зазначив ЮРІЙ ЯЦИНА, директор обласної лікарні ім. А. Новака.

Нагадуємо, 23 квітня журналіст і волонтер Віталій Глагола оприлюднив відео, де сказав про звернення до нього медиків із лікарні Новака з проханням допомогти з засобами захисту через відсуність у них респіраторних масок.

«Я кажу лікарям: неправда. Прем’єр пише, що вам привезли, вони відповідають: нам привезли мікроавтобус засобів захисту, але кому і скільки, буде розподіляти департамент. Після візиту прем’єра автобус забрали з обласної лікарні», - розповідає ВІТАЛІЙ ГЛАГОЛА, журналіст, волонтер.

За словами Глаголи, він спілкувався телефоном і переписувався у Вайбері з головним лікарем обласної лікарні Новака Юрієм Яциною. Також йому дзвонили двоє інших медиків.

«Двоє різних, які не пов’язані з собою і працюють не в одному відділенні. Ледь не зі сльозами і кажуть допомогти привезти респіратори ffp3, бо завтра заступати і вже їх на завтра не вистачить», - зауважив ВІТАЛІЙ ГЛАГОЛА, журналіст, волонтер.

«Маски ffp3 найбільшого захисту, які використовуються, у нас залишилося їх небагато. І ми, щоби мати запас, повідомили деяких волонтерів. Віталій Глагола знав, що сюди привезли допомогу, зреагував буйно, що як привезли допомогу, а вона не поступила до медиків. Але йшлося про зовсім інші речі. Відповідно переписка у вайбері при тому, що ми читаємо, виясняємо, десь я не так тикнув, не так микнув», - розповідає ЮРІЙ ЯЦИНА, директор обласної лікарні ім. А. Новака.

За словами Юрія Яцини, обласна лікарня Новака забезпечена засобами захисту на 3 тижні. Медзаклад отримав 1000 масок, 930 комбінезонів і 80 бахіл. Скільки Закарпаття одержало загалом, розповідає директорка Департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров.

«Із благодійного фонду «Прайм» ми отримали 900 костюмів біозахисту, комбінезонів із бахілами 100 штук і масок 1000 штук. Із благодійного фонду «Корпорація монстрів» було отримано 1100 комбінезонів біозахисту одноразового із бахілами, також 3750 масок і 165 бахілів. Додатково прем’єр-міністр ще передав 530 костюмів біозахисту для обласної клінічної лікарні. Ми щоденно проводимо моніторинг, які залишки мають заклади охорони здоров’я і враховуючи їхню щоденну потребу, як тільки поступають до нас засоби, то ми розподіляємо їм», - повідомила ЄЛИЗАВЕТА БІРОВ, директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

Директор обласної лікарні Юрій Яцина каже: станом на 16 годину 24 квітня всі заклади Ужгорода, які були в переліку департаменту охорони здоров’я, забрали засоби захисту.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди