Коли ракета впала у дім - бабуся спала в іншій кімнаті. Наслідки ракетного обстрілу Хмельниччини

Коли ракета впала у дім - бабуся спала в іншій кімнаті. Наслідки ракетного обстрілу Хмельниччини

Коли ракета впала у дім - бабуся спала в іншій кімнаті. Наслідки ракетного обстрілу Хмельниччини
Фото: Суспільне Хмельницький

Уламки однієї з російських ракети, збитої українською протиповітряною обороною 10 жовтня, під час масованого обстрілу України, впали в одне із сіл Кам’янець-Подільського району. Про це Суспільному розповів Староушицький селищний голова Анатолій Тимчук. За його словами, частина ракети, повна вибухівки, поцілила в хату 93-річної бабусі, і та залишилася жива.

Про щасливий випадок у селі на Хмельниччині дізнавалось Суспільне Хмельницький.

Один з уламків збитої 10 жовтня російської ракети поцілив у хату сільської жительки, дев’яностотрирічної Марії Ясінської з Кам’янець-Подільського району. Бабуся розповідає: уламок розміром з газовий балон пробив клуню, дах хати та впав на підлогу. Вона в цей час, каже, спала в сусідній кімнаті й прокинулася від гуркоту.

Частина російської ракети з вибухівкою, яка влучила в будинок.
Частина російської ракети з вибухівкою, яка влучила в будинок. Фото: Суспільне Хмельницький

«Коли я чую: гур-гур-гур, вже тут, у хаті, а я на постелі, та й думаю: «ой Боже, а то що це?» Бо ж не знаю, що це. Я тоді виходжу, спираюся на ту бочку, виходжу та й думаю: піду до сусіда», - розповіла власниця будинку, в який впали уламки ракети.

Бабуся розповіла, що не могла й подумати, що металева діжка, через яку вона перелізла й вийшла на вулицю – це частина ракети з вибухівкою, яка не здетонувала.

Соціальна працівниця Світлана Сашуріна, яка саме йшла до своєї підопічної Марії Ясінської, розповідає: була за дві хвилини до смерті: «Чую дуже гул. Я голову підіймаю доверху і сюди летить шматок. Я думала, що це ціла ракета, а це, виявляється, летів її шматок - двигун, який впав в сусіда в городі. В мене почали труситися руки, одразу був шок. Це ж я мала бути тут, разом з цією бабкою».

Уламки російської ракети впали на городи селян.
Уламки російської ракети впали на городи селян. Фото: Суспільне Хмельницький

Решта уламків російської ракети впали на городи селян. Один із них - біля садиби Максімових. Це - триметрова частина ракети, де міститься двигун. За позначками на корпусі можна приблизно визначити, що це була ракета типу «Ікс-101» повітря-земля, такі випускають з літаків-бомбардувальників, долає вона до п’яти тисяч кілометрів. Її вартість десь 13 мільйонів доларів США. Піротехніки ДСНС, які не надавали коментарів та заборонили з метою безпеки знімати їхню роботу, забрали уламки ракети та знешкодили.

Уламки російської ракети також впали у двори селян.
Уламки російської ракети також впали у двори селян. Фото: Суспільне Хмельницький

Староушицький селищний голова Анатолій Тимчук каже: те, що уламок з вибухівкою не здетонував, і що бабуся вижила - щасливий випадок.

«Над нами пролетіло шість ворожих ракет, і одна була збита, вона не долетіла до цілі. Дякуючи Богу, що ця жінка залишилась жива, тому що цей уламок залетів в сусідню кімнату», - сказав Анатолій Тимчук.

За його словами, дах хати Марії Ясінської та клуню полагодять. Соціальна працівниця розповідає: як тільки селищна рада надасть будматеріали, місцеві чоловіки все відремонтують.

Що відомо

  • На Хмельниччині від уламків ракет 10 жовтня постраждало кілька будинків в громадах. Там вибиті вікна та двері. Людських жертв немає
  • Вранці десятого жовтня, під час повітряної тривоги, по території Хмельниччини РФ випустила шість ракет. Внаслідок ракетних ударів травмованих та загиблих в області немає.
  • Хмельничан просять заощаджувати електроенергію
  • На Хмельниччині 11 жовтня під час ранкової повітряної тривоги сили протиповітряної оборони збили дрон-камікадзе "Shahed-136"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок