До України повернули 37 депортованих до РФ дітей з Харківщини

До України повернули 37 депортованих до РФ дітей з Харківщини

До України повернули 37 депортованих до РФ дітей з Харківщини
Фото: Мінреінтеграції

Додому повернулись 37 дітей, депортованих окупантами з Харківщини до Кабардинки в Російській Федерації. Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

“Наприкінці серпня малих примусово вивезли з Харківщини до російського смт Кабардінка (біля Геленджика), незважаючи на те, що у всіх є батьки. Наразі — за сприяння Мінреінтеграції — родини возз’єдналися та перебувають у безпечному місці на Закарпатті”, — йдеться у повідомленні.

Їх розмістили у нещодавно відремонтованих та обладнаних приміщеннях для внутрішньо переміщених осіб у селах Білки та Горінчово за сприяння Закарпатської ОВА. Міжнародні організації передали речі першої необхідності.

“Процес повернення був важким, але завершився успішно. Щоб забрати своїх дітей, батьки проїхали довгий шлях декількома країнами Європи”, — повідомили у міністерстві.

Це стало можливим завдяки співпраці Мінреінтеграції, Державної міграційної служби, Благодійної організації SОS Дитячі Містечка Україна” та перевізників, зазначили у відомстві.

Читайте також: Як правильно говорити з дітьми про День захисників та захисниць

Кожен, хто має будь-яку інформацію про незаконне вивезення дітей до РФ, може зателефонувати на цілодобову гарячу лінію 16-48 та до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції: 050-562-03-13.

Що відомо

  • 27 вересня голова ОВА Олег Синєгубов повідомляв: "Підтверджуються непоодинокі факти вивезення в Росію людей, переважно дітей, з територій області, які були під окупацією. Зараз з Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій працюємо над тим, щоб повернути наших дітей додому".
  • 28 вересня стало відомо, що близько 10 дітей з Харківської області, яких росіяни вивезли на територію РФ під час окупації, повернулися в Україну. Батьки самостійно забрали дітей в РФ, розказав Українському Радіо Харків Борівський селищний голова Олександр Тертишний.
  • За даними розвідки, які озвучила віцепрем'єрка Ірина Верещук, на 1 вересня окупанти незаконно вивезли до РФ понад 2 тисячі дітей, позбавлених батьківського піклування.

Читайте також

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

Додому повернули тіла 62 українських військових. Серед них — загиблі в Оленівці

422 дитини загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні — ОГПУ

На початок