РФ незаконно вивезла з України понад дві тисячі дітей — Верещук

РФ незаконно вивезла з України понад дві тисячі дітей — Верещук

РФ незаконно вивезла з України понад дві тисячі дітей — Верещук
Кременчук, 28 червня 2022 року. Фото: ДСНС

Українська влада намагається повернути дітей, позбавлених батьківського піклування, яких після повномасштабного вторгнення РФ незаконно вивезла до держави-агресора.

Про це під час поїздки на Харківщину розповіла віцепрем'єрка Ірина Верещук.

За даними розвідки, якими володіє Верещук, на 1 вересня окупанти незаконно вивезли до РФ понад 2 тисячі дітей, позбавлених батьківського піклування.

"Те, що нам відомо з джерел розвідувальних, ми говоримо про 2161 дитину. Це те, що нам відомо станом на 1 вересня. Це діти, позбавлені батьківського піклування, ми називаємо їх "статусні діти". Скільки батьківських дітей, дуже важко сказати. З них, до речі, 55 ми вже повернули", — сказала Верещук.

"Зараз наше завдання — знайти тих дітей і вимагати їхнього повернення"

"Немає достеменної цифри, це лише приблизна інформація і факти. Ми їх перевіряємо, групуємо і невідкладно звертаємося до Російської Федерації. Ми розцінюємо — і міжнародне право нам це дозволяє — як насильницьке вивезення українських дітей на територію агресора. І очевидно, що це злочин. І очевидно, що він буде мати кваліфікацію і будуть притягнуті до відповідальності. Але зараз наше завдання — знайти тих дітей, їхнє місцерозташування і вимагати повернення", — пояснила віцепрем'єрка.

Росія намагається оформити на частину українських дітей опікунство.

"У нас є дані, що Росія готує декого з них у певні опікунські сім'ї, як вони це називають, якісь форми усиновлення, я хочу ще раз заявити: це абсолютно неприйнятно. Ми не дозволяли як держава усиновлювати і в якійсь формі забезпечувати проживання наших дітей на території держави-агресора. Ми вимагаємо повернути наших дітей, звертаємося до міжнародної спільноти з вимогою зробити все, щоб Росія заплатила, тобто посилити санкції, за те, що сьогодні наші діти незаконно перебувають на території Російської Федерації", — сказала Верещук.

Під час перемовин щодо повернення дітей назад в Україну, українська влада звертається до РФ, надає прізвища дітей та інформацію про їхніх опікунів.

"Опікун їде на територію Росії, це складає приблизно 10 днів, він чи вона мусять поїхати туди і забрати дитину і вивезти її. Ми все це супроводжуємо, Міністерство, я особисто це контролюю, і таким чином нам вдалося врятувати 55 дітей", — сказала Верещук.

Читайте також

До звільненого Ізюма привезли перший наклад місцевої газети "Обрії Ізюмщини"

На початок