Придбати генератори для амбулаторії: як у громаді на Черкащині готуються до зими

Придбати генератори для амбулаторії: як у громаді на Черкащині готуються до зими

Придбати генератори для амбулаторії: як у громаді на Черкащині готуються до зими
Суспільне Черкаси

Три електрогенератори загальною вартістю 150 тисяч гривень для амбулаторій Руськополянської громади потрібно придбати до настання холодів. Без них твердопаливні котли не розподілятимуть тепло в разі аварійного вимкнення світла, розповів Суспільному очільник громади Олег Гриценко.

Двоповерхова амбулаторія села Дубіївка щодня приймає пацієнтів. Жителька села Валентина Чернецька прийшла на прийом до лікаря та на ін'єкції.

"У мене тромбофлебіт, мені треба уколи, крапельниці й до лікаря приходити. От я сьогодні прийшла, дівчата мені уколи зробили, я в куртці, але це ж не метод", — розповіла жінка.

Генератори для амбулаторії: медзаклади Черкащини готують до опалювального сезону
Суспільне Черкаси

Обігрівати медзаклад планують із 15 жовтня, повідомила лікарка Єлизавета Романчук. За її словами, комфортна температура в кабінетах необхідна для огляду пацієнтів.

"Не тільки комфорт медичного персоналу, але й комфорт, перш за все, пацієнта. Для повноцінного огляду його потрібно роздягнути хоча б до поясу, а малюків до року потрібно роздягати повністю, щоб подивитися, чи все в них добре",— розповіла лікарка.

Генератори для амбулаторії: медзаклади Черкащини готують до опалювального сезону
Суспільне Черкаси

Опалення амбулаторії в Дубіївці забезпечує твердопаливний котел, який придбали 2021 року, повідомив голова Руськополянської громади Олег Гриценко.

"Такого тепла ми не бачили й не відчували, настільки стало тепло у двоповерховому приміщенні".

Такими котлами нині оснащені всі школи та садочки громади, а ще амбулаторії, пожежні частини та центри надання адміністративних послуг, розповів голова. Та за умови відсутності електропостачання їхня робота зупиниться.

"Якби сьогодні була мінусова температура, то теплоносій, який виробляє тепло, чи то газовий, чи електричний, чи твердопаливний, – воду, яку він нагрів, має подати в приміщення. Це робить помпа. Помпа споживає електроенергію, відповідно – немає електроенергії, помпа зупинилася, котел нагрівається, а тепло не передається в приміщення", — пояснив Олег Гриценко.

Генератори для амбулаторії: медзаклади Черкащини готують до опалювального сезону
Суспільне Черкаси

Оскільки діти нині не відвідують школи та садочки у зв’язку з воєнним станом, генератори хочуть придбати хоча б для амбулаторій. Зробити це можуть завдяки нещодавно внесеним змінам до постанови Кабінету Міністрів України. Нею передбачена оплата тільки захищених статей та всього, що стосується цивільного захисту.

"Лише нещодавно побачили генератори в переліку й почали процедуру, спрямували кошти, оголосили тендер, порахували кошторис. І ось третій тиждень минає, закінчується тендерна процедура, ми сподіваємось, що виграємо, але чекатимемо, коли казначейство проплатить",— розповів голова Руськополянської громади.

Попри це до ситуації, що склалася, ставляться з розуміння:

"Ризики є з наявними фінансами: віртуально фінанси є, а фізично – їх може не бути".

Оскільки в Україні триває війна – все йде на озброєння, пояснив Олег Гриценко.

Що відомо

  • У Черкасах з 4 жовтня розпочався опалювальний сезон — увімкнули тепло в закладах охорони здоров’я. Наступними потеплішають батареї в дитсадках, розповів у зверненні міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • Згідно з нормативами, початок опалювального сезону для населення розпочинають, коли середньодобова температура протягом трьох днів буде вісім і менше градусів тепла.
  • Тарифи для населення громади встановлені на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Тариф на тепло для населення з 1 жовтня: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" –1407,85 грн/Гкал (був 1819,85 Гкал), для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 1 506,02 грн/Гкал (був 2 115,56 грн/Гкал). Тариф на гаряче водопостачання для населення: для ПРАТ "Черкаське хімволокно" – 77,72 грн/м.куб, для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" – 85,22 грн/м.куб. Відповідне рішення діятиме протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок