"Так я чемпіон чи ні?" Макс Ферстаппен не одразу усвідомив перемогу у сезоні Формулі-1 через плутанину у регламенті

"Так я чемпіон чи ні?" Макс Ферстаппен не одразу усвідомив перемогу у сезоні Формулі-1 через плутанину у регламенті

"Так я чемпіон чи ні?" Макс Ферстаппен не одразу усвідомив перемогу у сезоні Формулі-1 через плутанину у регламенті
AP

Що взагалі сталося.

Чемпіонська гонка у сезоні Формули-1 достроково завершена. За підсумками гран-прі Японії перемогу у гран-прі, а разом з нею і звання чемпіона здобув нідерландець Макс Ферстаппен.

Звання чемпіона Ферстаппен здобув у скороченій гонці - через погодні умови гонщики проїхали трохи більше половину дистанції - 28 колів. Попри це, усім пілотам нарахували очки як за повну гонку, зокрема чемпіон отримав за неї 25 очок.

Ситуація з визначенням чемпіонства Ферстаппена отримала контраверсійний характер. Це пов'язано з тим, що за умов проведення у гонці від 50 та 75% дистанції гонщики мали б отримати меншу кількість очок (чемпіон отримав би 19), а пілот Red Bull таким чином не відіграв би необхідну дистанцію у вісім пунктів над Шарлем Леклером і мусив очікувати на гран-прі США. Однак пункт у регламенті вказав, що оскільки гонка була завершена тоді, коли пілоти були на трасі, має бути нарахована повна кількість очок.

Читайте також: Макс Ферстаппен виграв скорочений гран-прі Японії і достроково став чемпіоном світу завдяки пункту у регламенті

Що відбулося після фінішу?

Після завершення гран-прі Японії Ферстаппен почав отримувати поздоровлення щодо чемпіонства. Однак усвідомлення щодо виграного титулу до нідерландця прийшло не одразу: у флешінтерв'ю він майже не відреагував на інформацію про перемогу у сезоні.

Згодом у підтрибунному приміщенні Ферстаппен зустрів ексгонщика Дженсона Баттона, який працює експертом на Sky. Колишній пілот також поздоровив його з чемпіонством, на що нідерландець перепитав, чи справді ця інформація відповідає дійсності.

"Я чемпіон? Це так? Бо я чув різне", - сказав Ферстаппен перед виходом на подіум.

Зрештою, гонщика Red Bull офіційно визнали переможцем. Однак суттєвого задоволення він не отримав.

"Почуваюся себе трохи самотнім", - додав нідерландець.

Що відомо

  • Перемога на гран-прі Японії стала для Ферстаппена 12-ю у сезоні.
  • За чотири гран-прі до фінішу Ферстаппен має перевагу у 113 очок над найближчим переслідувачем Шарлем Леклером і є недосяжним.
  • Ферстаппен - 2-разовий чемпіон Формули-1 (2021, 2022 роки). А також сьомий 2-разовий чемпіон Формули-1 в історії після Альберто Аскарі, Джима Кларка, Грема Гілла, Емерсона Фіттіпальді, Міки Хаккінена та Фернандо Алонсо. Ще 10 пілотів ставали чемпіонами три та більше разів.

Що далі

  • 23 жовтня. Гран-прі Формули-1 в Остіні, США.
На початок