Два інтернати з деокупованих територій Харківщини не планують евакуювати — ОВА

Два інтернати з деокупованих територій Харківщини не планують евакуювати — ОВА

Два інтернати з деокупованих територій Харківщини не планують евакуювати — ОВА
Куп‘янський психоневрологічний інтернат на вокзалі у Харкові чекає евакуації. 2 жовтня 2022 року. Фото: Юрій Шпарага/Facebook

У Харківській області на зиму залишаться підопічні Безмятеженського та Піско-Радьківського психоневрологічних інтернатів.

Про це 8 жовтня повідомив директор обласного Департаменту соцзахисту Юрій Шпарага.

"На місцях залишаються Безмятежненський і Піско-Радьківський психоневрологічний інтернати, вони розташовані в селах, мають автономне забезпечення води й тепла, тому ми не плануємо евакуювати ці установи. Вони зможуть перезимувати", — сказав Шпарага.

Безмятежненський інтернат розташований у селі Безмятежне Шевченківської громади Куп'янського району, а Піско-Радьківський — у селі Піски-Радьківські Борівської громади Ізюмського району.

"Розпочата евакуація з Куп'янського психоневрологічного інтернату, там залишається 50 людей, вони вирушають до Вінниці. Ще є Вовчанський спеціалізований будинок-інтернат, ця установа буде частково евакуйована: тяжкі хворі будуть вивезені, інших розмістять у межах Харківської області", — сказав посадовець.

Шпарага нагадав, що Оскільський психоневрологічний інтернат евакуювали у березні.

"Евакуювали після того, як в стіну будинку впала ракета, але не розірвалася. Одна впала — повилітали вікна, пошкоджене приміщення. Евакуацію провели через Донецьку область, бо на Харків дороги не було", — сказав Юрій Шпарага.

Що відомо

  • З геріатричного пансіонату Вовчанської громади евакуювали 98 підопічних. З них 19 — тяжкохворі.
  • 5 жовтня евакуювали підопічних Куп'янського психоневрологічного інтернату. У коментарі Суспільному Юрій Шпарага зауважив, що під евакуацію підпадає ще чотири заклади у нещодавно звільнених громадах Харківської області.
  • 21 вересня в обладміністрації повідомили про евакуацію з психлікарні у прикордонній Стрілечій всіх пацієнтів. 17 вересня під час евакуації пацієнтів російські військові відкрили вогонь по українській території. Четверо медиків загинули, двоє пацієнтів зазнали поранення.
На початок