"Подарунок на день народження Путіна" — член правління ЦГС про Нобелівську премію

"Подарунок на день народження Путіна" — член правління ЦГС про Нобелівську премію

"Подарунок на день народження Путіна" — член правління ЦГС про Нобелівську премію
Ігор Козловський, під час акції «Свободу політв’язням Кремля», на Майдані Незалежності в Києві, 30 жовтня 2021 р. Фото: УНІАН

Нобелівська премія миру для правозахисників з України, Росії та Білорусі — це виклик для Путіна, вважає член правління Центру громадянських свобод — організації, яка сьогодні отримала нагороду — філософ Ігор Козловський.

Про те, як українські правозахисники ставляться до того, що отримали “нобеля” разом з російською правозахисною організаціює "Меморіал" та білорусьским правозахисником Алесем Біляцьким він розповів в етері "Українського радіо".

"Те, що виділили саме оці три точки, пов’язано з тим, що це, певною мірою, виклик самому Путіну та підкреслення того, що світ знає, хто є зло. Це йому подарунок на день народження. Підкреслюючи, що всі страждання, які люди переживають і в Україні, і зрозуміло, що й в Білорусі та Росії, вони сконцентрували пакетом для того, щоб дати послання Росії та Путіну, що світ все розуміє. Щодо Алеся Беляцького, який перебуває в тюрмі, то він бореться, наскільки це можливо в тоталітарних умовах. Ми підтримуємо їхню боротьбу, це наші побратими", — прокоментував нагороду Ігор Козловський.

На думу правозахисника, той факт, що премію цьогріч розділили між правозахисниками трьох країн — України, Росії та Білорусі — може дійсно сприйматись в Україні не так, як в Європі.

“В нас різна оптика. Ми — травмоване суспільство, наша свідомість волає про справедливість. Ми хотіли би, щоб концентрація уваги до нас була тотальною. Але це наша оптика. Оптика ззовні інша: вони дивляться на причини і наслідки, на проблеми Східної Європи загалом, яка зараз хвилює увесь світ”, — вважає Козловський.

Він зазначив, що Нобелівська премія миру стала несподіванкою.

“Зараз організація займається документацією злочинів, які вчиняють кати на наших землях. Йдеться й про трибунал для Путіна, й безліч інших ініціатив, які стосуються прав і свобод людини. Наше суспільство зараз травмоване, і охоплення Центром величезної кількості трагедій, є насамперед психологічним навантаженням, і є тим, що побачили у світі. Думаю, що вони заслуговують Нобелівської премії”, — зазначив член правління організації.

Що відомо

  • Нобелівську премію миру-2022 року отримала українська правозахисна організація “Центр громадянських свобод”, яка була заснована в 2007 році. Після вторгнення РФ в Україну в 2014 році Центр брав участь в мобільних моніторингових групах в Криму і на Донбасі. Також займався передачею в Міжнародний кримінальний суд подання зі свідотствами про злочини проти людяності, вчинені режимом Януковича під час Євромайдану 2013-2014. Створив коаліцію "Правозахисний порядок денний".
  • Разом зі українською організацією Нобелівську премію миру цього року отримав білоруський правозахисник Алесь Біляцький, який зараз перебуває у білоруській в’язниці, та російська правозахисна організація “Меморіал”, яка розкриває ті факти історії Радянського Союзу, які сучасна російська влада хоче приховати. Її очільник Юрій Дмітрієв також зараз перебуває у російській в’язниці, а сама організація нещодавно була заборонена в Росії.

Читайте також

"Спільний голос людей може змінити історію" — голова ЦГС після отримання Нобелівської премії миру

На початок