Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платним

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платним

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платним original

У понад два рази більше грошей, ніж торік, за договором із Національною службою здоров’я отримає Чернігівський онкоцентр. 102 мільйони гривень – таке фінансування передбачене на 9 місяців. Як каже виконуючий обов’язки гендиректора центру Юрій Шень, цих грошей не достатньо. Щоб забезпечити минулорічний рівень зарплат персоналу та на утримання лікарні, їм треба втричі більше фінансування. Нині ж в лікарні роздумують над тим, щоб зробити платним харчування та проживання пацієнтів. Які послуги будуть гарантовано безкоштовними – далі в сюжеті Марини Лялеко.

9.15 ранку, операційна онкоцентру. Видаляють злоякісну пухлину.

Юрій Шень виконуючий обов’язки генерального директора медичного центру сучасної онкології, розповідає: «Надзвичайно складна операція. Це - так звана циторедукція, яка передбачає не тільки видалення враженого органу, а ще і структур, які треба видаляти, враховуючи те чи інше захворювання».

За цю хірургічну операцію з 1-го квітня має платити онкоцентру Національна служба здоров’я. Базова ставка одного пролікованого випадку - чотири з половиною тисячі гривень. До неї застосовуються коригувальні коефіцієнти. В результаті за операцію, яка тривала понад 8 годин, онкоцентр отримає на рахунок до 5300 гривень - на рівні з видаленням апендициту. Юрій Шень вважає, потрібна градація. За надскладні операції винагорода має бути більшою:

«Під час такої операції може видалятись декілька органів, може проводитись операція в різних частинах черевної порожнини або навіть грудної клітини одночасно. Тобто це дійсно складні високо технологічні оперативні втручання, які не можуть так коштувати. В даному випадку робота персоналу, хірурга і всіх, хто знаходиться в операційній, просто знецінюється».

Тариф дійсно універсальний, не залежить від лікарні чи регіону, сказав директор департаменту договірної роботи нацслужби здоров’я Андрій Віленський. І це стосується не лише хірургічних втручань. Вираховують середню собівартість лікування випадку.

«На один випадок витратять більше, на один менше. Тариф розрахований таким чином, що він враховує різні випадки», пояснює Андрій Віленський, директор департаменту договірної роботи НСЗУ.

Усього за рік в онкоцентрі проводять близько дев’яти тисяч операцій. Це один із десяти пакетів послуг, які надаватиме заклад за договором з Національною службою здоров’я України. Тобто, лікування за цими пакетами послуг буде гарантовано безкоштовним.

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платнимoriginal

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платним

Найбільший пакет на 45 з половиною мільйонів гривень онкоцентр отримав на діагностику та радіологічне лікування онкологічних захворювань. 28 з половиною мільйонів на хіміотерапію. 24,7 мільйонів – це хірургічні операції. Ще мільйон – стаціонарна паліативна допомога. Іще шість пакетів, загальною вартістю 2,8 мільйони – різноманітні інструментальні типи діагностичних досліджень. Загальна сума договору на 9 місяців - 102 мільйони 780 тисяч гривень.

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платнимoriginal

Харчування й проживання в Чернігівському онкоцентрі може стати платним

І це - удвічі більше грошей, аніж онкоцентр отримав минулого року з бюджету за ті самі 9 місяців. Юрій Шень каже, цього фінансування їм не достатньо. Каже, щоб забезпечити не нижчий від минулорічного рівень зарплат та утримання лікарні, їм необхідно втричі більше:

«Ці кошти передбачають фінансування роботи лікаря, медичного персоналу, вони передбачають забезпечення необхідними ліками для виконання тієї чи іншої медичної послуги, ну, власне кажучи, і не більше».

Оксана Мовчан, т.в.о. голови НСЗУ, розповідає: «Місцеві власники інвестуватимуть у ці заклади: у ремонт, підвищення кваліфікації персоналу. НСЗУ сплачуватиме за лікування, виключно за лікування».

Засновник Онкоцентру – облрада. Про інвестиції зараз мова не йде, каже директор департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко. У першу чергу підтримуватимуть заклади, яким не вистачає грошей на зарплату і утримання приміщень.

«Що стосується онкоцентру. 63 з половиною мільйони – це загальний фонд, який був у обласному бюджеті. Пакети – 102,7 мільйонів. Я не думаю, що там нестача коштів, яка потребує додаткового втручання. І на фоні цього дитяча лікарня - 95 фактичні видатки, отримав 55. І це - єдина в області реальна дитяча лікарня. Оцим ми будемо займатися», каже Валерій Дудко, директор департаменту фінансів ОДА.

Валерій Дудко пропонує медикам прорахувати і запровадити платні послуги в рамках чинного законодавства. Наприклад, у пакети НСЗУ не входить харчування пацієнта, його проживання у лікарні чи послуги санітарки. Юрій Шень каже, зараз розглядають варіант зробити ці послуги платними. Затвердити перелік цих послуг та конкретні розцінки має спеціально створена комісія обласної ради.

Юрій Шень виконуючий обов’язки генерального директора медичного центру сучасної онкології, пояснює: «Вибір в чому стоїть, що пацієнт може лягти за два-три дні в стаціонар, але він за це платить кошти і він знає, що він за це заплатить, чесно ми йому кажемо. Це - вартість наприклад, готелю, ми взяли за основу готель «Україна», там 380 гривень перебування».

«Люди тепер купують не медикаменти, а купують палатні послуги. Тобто за ці доходи ми зможемо, наприклад, преміювати хірурга, який робить надзвичайно складні, ексклюзивні операції, ту саму медсестру, яка ночами не спить на ургентних операціях.

Зараз в онкоцентрі працює більше п’ятисот людей. 67 з них - лікарі. Скорочувати персонал онкоцентру у зв’язку з реформою, каже лікар, не планують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 300 захисних костюмів лікарям «швидкої» передали чернігівські підприємці

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди