Шлюби за особливим порядком — Черкащина втрапила в п'ятірку лідерів

Шлюби за особливим порядком — Черкащина втрапила в п'ятірку лідерів

Ексклюзивно
Шлюби за особливим порядком — Черкащина втрапила в п'ятірку лідерів
Суспільне Черкаси

Черкащина втрапила до п'ятірки лідерів за кількістю шлюбів, укладених за особливим порядком. Цю інформацію повідомила начальниця управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська.

Черкащина втрапила до п'ятірки лідерів за кількістю шлюбів, укладених за особливим порядком
Суспільне Черкаси

Що таке особливий порядок та хто ним може скористуватися

Особливий порядок державної реєстрації шлюбу є новою системою реєстрації шлюбів, прокоментувала Суспільному провідна спеціалістка відділу ДРАЦС у місті Черкаси Галина Сухомлин.

"В умовах війни реєстрація звичних для мирного життя речей не могла не змінитися, особливо тоді, коли це стосується військовослужбовців. Згоду військовослужбовця в будь-якому разі має посвідчити шляхом складання акта командир військового підрозділу. Потім такий акт буде передано до відділу ДРАЦС, який зареєструє актовий запис про шлюб та видасть свідоцтво", — пояснила Галина Сухомлин.

За її словами, одружують за особливим порядком у трьох випадках:

"Перший — коли реєструє відділ ДРАЦСу, а військовослужбовець відсутній, бо перебуває на війні. Відповідно, лише один із подружжя перебуває у відділі та подає заяву, а заява і згода військовослужбовця надсилається в акті, складеному командиром підрозділу.

Другий — коли шлюб реєструється командиром військового підрозділу. Саме цей випадок є найпоширенішим. Ми просто отримуємо акт та реєструємо шлюб, а подружжя може потім отримати свідоцтво про одруження як в нашому відділі, так і в будь-якому відділі ДРАЦСу по Україні. Наприклад, був випадок, коли до нашого відділу звернувся військовослужбовець по свідоцтво про шлюб з відомою черкаською спортсменкою, яка нині проживає в Європі. Актовий запис про шлюб складено та внесено до реєстру одним з РАЦСів міста Київ, а сам шлюб засвідчений командиром частини без присутності обох, але із забезпеченням відеозв’язку.

Третій випадок — коли в лікарні керівник закладу охорони здоров’я посвідчує шлюб. Звісно, ми отримували акти з місцевих медзакладів, де перебувають наші військовослужбовці", — розповіла Галина Сухомлин.

За її словами, кількість заяв за останні пів року зросла: побратися поспішають не лише військові, а й цивільні.

"Наречені у зв’язку з воєнним станом мають можливість скоротити місячний термін за додатковою заявою, і цим радо користуються в більшості випадків. Військові ж частіше одружуються в день подання заяви. Одружився – й одразу в бій".

Деякий час через брак пластику були проблеми з виготовленням нових ID-карток, тому спеціалісти, приймаючи заяву, пояснювали цю ситуацію нареченим і радили не змінювати прізвище або почекати й змінити пізніше.

"Багато хто прислухався зі словами: «Добре. Зміню після перемоги»", – пояснила Галина Сухомлин.

Під час воєнного стану відбувається і велика кількість урочистих реєстрацій, повідомила працівниця ДРАЦСу:

"ДРАЦСи виконували й виконують увесь свій функціонал із першого дня повномасштабного вторгнення. Це наша робота і наш фронт, а ще з’явився вираз: «Кохання війні не по зубах». Я і сама особисто вірю, що любов здатна перемогти будь-яке зло".

Черкащина втрапила до п'ятірки лідерів за кількістю шлюбів, укладених за особливим порядком
Суспільне Черкаси

Весільна мода у воєнний час

Нині на реєстрацію шлюбів одягають вбрання в українському стилі, розповіла пані Галина.

"Проводили церемонії, де в гарних вишитих сукнях та сорочках були не лише наречені, а й всі гості. Неймовірна краса. В період війни суспільство найбільше тяжіє саме до культурної та національної самоідентифікації. Стиль весілля зображає суспільство. Нині можна побачити, як на цих весіллях у великих випробуваннях народжуються не лише сім'ї, а й нація".

Черкащина втрапила до п'ятірки лідерів за кількістю шлюбів, укладених за особливим порядком
Колаж Суспільне Черкаси, фото Владислава Чабанюка

Галина Сухомлин розповіла, що найбільша кількість пар військових, що хочуть побратися, забронювали дату 14 жовтня.

"Можливо, проведемо церемонії в патріотичному стилі та трохи внесемо корективи в сценарій шлюбного обряду, який ніяк не змінився в умовах війни", — розповіла провідна спеціалістка відділу ДРАЦС у місті Черкаси Галина Сухомлин.

Черкащина втрапила до п'ятірки лідерів за кількістю шлюбів, укладених за особливим порядком
Головне управління держслужби із надзвичайних ситуацій

Як пояснила начальниця управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська, порядок укладення шлюбів затвердили урядовою Постановою. У такий спосіб в умовах воєнного стану врегулювали порядок реєстрації шлюбу певних категорій людей, зокрема військовослужбовців. Тож, наречені можуть одружитися як у присутності обох закоханих чи одного з них, так і за їхньої відсутності.

"За період з 7 березня до 30 вересня 2022 року найбільше актових записів про шлюб за особливим порядком його державної реєстрації склали відділи державної реєстрації актів цивільного стану м. Київ (322), Дніпропетровської (275), Львівської (165), Одеської (137) та Черкаської (142) областей", — поінформувала Ірина Дубиківська.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок