Росія примусово депортувала понад 1,6 млн українців — Зеленський

Росія примусово депортувала понад 1,6 млн українців — Зеленський

Росія примусово депортувала понад 1,6 млн українців — Зеленський
Президент Володимир Зеленський звертається до учасників сесії Генеральної асамблеї Організації американських держав / Фото: пресслужба президента

Росія краде в Україні людей і вже понад 1,6 млн українців примусово депортовані в РФ. Про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників сесії Генеральної асамблеї Організації американських держав (ОАД), яка триває у столиці Перу Лімі.

Президент зазначив, що звертається до учасників зустрічі у час, коли українці перейшли до визначального етапу війни за незалежність, "у час, коли наші герої виганяють окупаційну армію з нашої землі".

"Цю армію Росія відправила в нашу країну, щоб перетворити нас на свою колонію. Як це, на жаль, було раніше – у час імперій. Але мільйони українців стали на захист свободи та своєї держави й точно не дозволять Росії повернути той старий несправедливий час. Ми не сумніваємося, що переможемо в цій війні і зможемо захистити незалежність України. Щоденні перемоги на фронті й десятки звільнених міст і сіл України доводять це", — сказав він.

За словами Зеленського, найважливіші питання зараз — скільки ще українців Росія встигне вбити, перш ніж визнає поразку і скільки ще Росія встигне вкрасти з України ресурсів і людей.

"Вони крадуть людей.Вже понад 1,6 млн українців примусово депортовані в Росію. Вони розпорошені по території цієї держави, розкидані по віддалених регіонах Росії. У багатьох із них відібрали документи, багато з них пройшли через страшні фільтраційні табори окупантів, де над ними знущались і залякували. Це – люди. Але для Росії це також ресурс", — сказав президент.

За його словами українська влада робить все, щоб якнайшвидше звільнити землю і врятувати всіх людей від цього вторгнення.

"Ми робимо все, щоб поставити крапку у довгому переліку українських жертв, який створює Росія", — наголосив Зеленський.

Президент закликав країни Південної Америки попри потужну російську пропаганду підтримати Україну, зокрема в Генасамблеї ООН у голосуваннях щодо засудження російських агресивних кроків.

Він також закликав їх приєднатися до міжнародних санкцій проти РФ, щоб обмежити її можливості продовжувати війну проти України.

"Злочин агресії Росії проти нашої держави, масові вбивства цивільних на українській землі, примусові депортації, численні випадки катувань і зґвалтувань – все це неодмінно отримає свої вироки. Будь ласка, уникайте того, щоб ваші компанії та країни були пов’язані з тими фізичними та юридичними особами Росії, через яких ця держава здійснює свій терор проти України", — сказав Зеленський.

Крім того, він закликав Південну Америку поширювати правду про війну та жертви, спричинені російською агресією.

"Просто говоріть про це. Хай ваші народи знають, яке зло Росія принесла абсолютно мирному українському народу. Народу, який ніколи не починав жодних загарбницьких війн", — зазначив президент.

Що відомо

Офіс генерального прокурора повідомив, що понад 7 тисяч дітей були депортовані на тимчасово непідконтрольну територію України, в Росію та Білорусь.

Читайте також

Звільнення сіл на Херсонщині та Луганщині, вступ України до ОЕСР, 225-й день війни. Онлайн

Росія створює умови для примусової культурної асиміляції переміщених українців у РФ — ISW

На початок