Глава МЗС Кулеба провів перемовини в Кот-д‘Івуарі. Про що домовилися і яка наступна зупинка африканського турне

Глава МЗС Кулеба провів перемовини в Кот-д‘Івуарі. Про що домовилися і яка наступна зупинка африканського турне

Глава МЗС Кулеба провів перемовини в Кот-д‘Івуарі. Про що домовилися і яка наступна зупинка африканського турне
Голова МЗС України Дмитро Кулеба із віцепрезидентом Кот-д‘Івуару Т’ємоко Мейліє Коне під час турне країнами Африки, 5 жовтня 2022 року, фото: Олег Ніколенко, Фейсбук

В межах першого в історії української дипломатії турне країнами Африки міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів перемовини із політичною верхівкою Кот-д‘Івуару. Наступною зупинкою турне стане Гана.

Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Під час візиту до Кот-д‘Івуару Кулеба був прийнятий віцепрезидентом Т’ємоко Мейліє Коне, а також зустрівся із міністеркою закордонних справ Кандією Камарою та відкрив бізнес-форум за участі понад двадцяти українських та івуарійських компаній.

Африканське турне: глава МЗС Кулеба провів перемовини в Кот-д‘Івуарі. Про що домовилися і яка наступна зупинка
Африканське турне: глава МЗС Кулеба провів перемовини в Кот-д‘Івуарі. Про що домовилися і яка наступна зупинка. Голова МЗС України Дмитро Кулеба із міністеркою закордонних справ Кот-д'Івуару Кандією Камарою, фото: Олег Ніколенко

Кот-д‘Івуар оголосив про рішення приєднатися до Кримської платформи. В Абіджані при цьому запевнили, що солідарні з Україною на тлі російської агресії.

Крім того, країни домовилися активізувати співробітництво у сферах безпеки, цифровізації, освіти та сільського господарства.

Що відомо

  • Другого жовтня стало відомо, що 3-12 жовтня відбудеться перше в історії української дипломатії турне глави МЗС України країнами Африки.
  • Ключовою темою переговорів Кулеби стане консолідація політичної підтримки України з боку країн глобального півдня на тлі російської агресії, зокрема останньої спроби анексії українських територій.
  • Серед пріоритетів перемовин також будуть зміцнення ролі України як гаранта світової продовольчої безпеки, поглиблення взаємодії в галузі освіти, просування українських IT-продуктів, зокрема платформи Дія, створення нових можливостей для українського експорту з використанням можливостей системи Nazovni.

Читайте також

Навіщо Кулеба поїхав у Африку і чим це допоможе у боротьбі проти РФ ― політологиня

На початок