Поліція виявила катівню окупантів у селі Піски-Радьківські на Харківщині

Поліція виявила катівню окупантів у селі Піски-Радьківські на Харківщині

Поліція виявила катівню окупантів у селі Піски-Радьківські на Харківщині
Катівня російських військових в Ізюмському райвідділку поліції. 19 вересня 2022 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне

У деокупованому селі Піски-Радьківські Харківської області поліція знайшла приміщення, в якому російські окупанти катували людей.

Про це 3 жовтня повідомили у Нацполіції.

"Поліцейські виявили в погребі ще одну катівню, де в нелюдських умовах утримували місцевих. Людей залякували, били та знущалися. По собі російські окупанти залишили розграбовані будинки, бруд та нечистости — фірмовий знак "руского міра". А в будинках, в яких жили, — "розтяжки" на дверях", — сказано у повідомленні.

За даними Борівської громади, вже є інформація про закатованого до смерті учасника АТО: "Утримували та чинили тортури над полоненими українськими військовослужбовцями та місцевими жителями. Проводиться обстеження території інших населених пунктів щодо виявлення інших подібних місць. Вже є інформація про закатованого до смерті учасника АТО з Борової".

За словами речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка, російська армія влаштовувала катівні в усіх "більш-менш великому населеному пункті". Катівні виявили після деокупації в Ізюмі, Балаклії, Вовчанську, Липцях, Козачій Лопані, Куп'янську тощо.

Що відомо

  • Піски-Радьківські — село у Борівській громаді Харківської області. Було під окупацією російської армії з квітня.
  • Частину Борівської громади ЗСУ звільнили у вересні. На лівому березі звільнені населений пункт Піски-Радьківські, Піско-Радьківський старостат, село Маліївка. Першочергові потреби жителів громади — харчування, ліки, зв’язок, електроенергія, поділився в інтерв'ю Українському Радіо Харків Борівський селищний голова Олександр Тертишний.
  • 3 жовтня у Боровій встановили український прапор після пів року окупації.

Читайте також

"Боялися, у погребі сиділи": жителька звільненого села Піски-Радьківські на Харківщині розповіла про окупацію

На початок