Евакуаційну колону на Харківщині, в якій загинули 24 людини, обстріляли з кулемета — попередні дані

Евакуаційну колону на Харківщині, в якій загинули 24 людини, обстріляли з кулемета — попередні дані

Евакуаційну колону на Харківщині, в якій загинули 24 людини, обстріляли з кулемета — попередні дані
Розстріляна колона у Куп'янському районі Харківщини. 1 жовтня 2022 року. Фото: СБУ

Евакуаційну колону, яку розстріляли у Куп'янському районі 25 вересня, війська РФ могли обстріляти з кулемета.

Такі попередні дані 3 жовтня озвучив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

"Кулемет, попередньо, було встановлено на БТР. Після того, щоб приховати сліди свого злочину, росіяни підпалили залишки цих автомобілів", — повідомив Синєгубов.

За попередньою інформацією правоохоронних органів, яку озвучив Синєгубов, виїзд колони організував місцевий перевізник. Одне місце у колоні вартувало близько шести тисяч гривень.

"Цього перевізника, за нашими даними, було розстріляно наступного дня. Це був або самосуд родичів цих загиблих людей, або росіян, оскільки та частина Куп'янська в той час ще була окупована. Істини поки що немає. Будемо встановлювати та будемо чекати рішення правоохоронних органів", — заявив голова ОВА.

За його словами, нині слідчі проводять експертизи, аби встановити точну причину смерті та ідентифікувати людей, тіла яких пошкоджені вогнем.

Що відомо

  • 25 вересня в районі Куп'янська на Харківщині російські війська з окупованої території обстріляли колону цивільних машин, повідомив один з українських військових. Обстріл стався у сірій зоні на межі Луганської та Харківської області. Колона рухалася у "сірій зоні" між окупованим Сватовим та звільненим Куп'янськом.
  • 1 жовтня у Харківській ОВА підтвердили інформацію про розстріл колони та повідомили про щонайменше 20 загиблих. В СБУ уточнили, що загинули 24 людини, серед яких 13 дітей та вагітна жінка.
  • З місця події вилучили тіла 24 людей, повідомила старша фельдшерка Куп'янського відділення екстреної медичної допомоги Олена Горягіна.
  • У вересні Куп'янськ та Куп'янський район перебувають під постійними обстрілами російських окупантів.

Читайте також

Російський обстріл колони під Куп’янськом на Харківщині: свідчення однієї з уцілілих

На початок