Значна політична невдача РФ: Британська розвідка про відступ росіян з Лимана

Значна політична невдача РФ: Британська розвідка про відступ росіян з Лимана

Значна політична невдача РФ: Британська розвідка про відступ росіян з Лимана
. Фото: Міноборони України

Російські війська остаточно втратили контроль над стратегічно важливим містом Лиман Донецької області і ця невдача посилить тиск на командування російської армії.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"1 жовтня 2022 року російські сили в місті Лиман Донецької області відступили, зустрівши наступ українських військ. Ймовірно, Лиман захищали неукомплектовані підрозділи Західного та Центрального військових округів Росії, а також контингент добровільно мобілізованих резервістів", — йдеться у звіті.

У британській розвідці припускають, що війська РФ, ймовірно, зазнали великих втрат, коли виходили з міста єдиною підконтрольною їм дорогою.

"Лиман важливий в оперативному плані, бо він контролює ключову дорогу через Сіверський Донець, за річкою Росія намагається зміцнити свою оборону. Відхід Росії з Лимана також є значною політичною невдачею, враховуючи його розташування у Донецькій області — регіоні, який Росія нібито мала на меті "звільнити" та намагалася незаконно анексувати", — наголосили у відомстві.

У британській розвідці зазначили, що відведення військ призвело до чергової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців.

"Подальші втрати незаконно окупованих територій майже напевно призведуть до посилення цієї публічної критики та посилять тиск на вище командування", — йдеться у звіті.

Що відомо

  • Міноборони Росії підтвердило взяття Лимана українськими військами. Раніше про те, що 1 жовтня українські військові зайшли в Лиман на Донеччині, повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в ефірі єдиного телемарафону.
  • Українські військові також звільнили Шандриголове, Ставки, Новоселівку, Ямпіль, Дробишеве поблизу Лимана.

Читайте також

Росія більше не в ICAO і не в Лимані, на Харківщині знайшли розстріляну колону цивільних. 221-й день війни. Онлайн

Злість, страх та втома. Жителі сходу та півдня України — про "приєднання" до РФ

Битва за Лиман: що відомо про “котел для росіян” та звільнені селища

На початок