"Ми готові до діалогу з Росією, але з іншим президентом" — Зеленський

"Ми готові до діалогу з Росією, але з іншим президентом" — Зеленський

"Ми готові до діалогу з Росією, але з іншим президентом" — Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Україна є лідером у переговорних зусиллях. Саме Україна завжди пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних і справедливих умовах. Однак говорити з чинним російським президентом неможливо.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

"Україна була й залишається лідером у переговорних зусиллях. Саме наша держава завжди пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних і справедливих умовах. Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим Президентом Росії", — повідомив Володимир Зеленський.

30 вересня президент Росії Володимир Путін під час свого виступу у Кремлі заявив, що Росія готова до мирних переговорів з Україною, але так званий "вибір" людей в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Херсоні, президент РФ обговорювати не готовий.

"Люди на Донбасі, в Херсоні і Запоріжжі стають нашими громадянами назавжди. Ми закликаємо київський режим негайно припинити всі бойові дії, ту війну, яку він розв'язав ще у 2014 році та повернутися за стіл переговорів. Ми готові до цього. Але вибір народу в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Херсоні обговорювати не будемо. Він зроблений, Росія його не зрадить", — зазначив він.

Водночас секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі загальнонаціонального телемарафону наголосив, що Україна не може вести перемовини з Путіним, адже — це один з пунктів рішень РНБО за 30 вересня.

"Допоки Путін буде президентом РФ, ми з ним перемовини вести не будемо. Про що з ним можна взагалі говорити?", — сказав Данілов.

Під час виступу з допомогою відеозв'язку на Генасамблеї ООН, Володимир Зеленський заявив, що з травня 2019 року до лютого 2022-го Україна провела з Росією 88 раундів переговорів, однак це не змогло стримати Росію від повномасштабного вторгнення в Україну.

Читайте також

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку — Зеленський

Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів

На початок