У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу: що та скільки виростили

У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу: що та скільки виростили

У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу: що та скільки виростили
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві на ділянці, де вирощують овочі та фрукти для внутрішньо-переміщених осіб, завершують збір урожаю. Про це Суспільному розповіла директорка комунальної установи «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна. Продукти відвозять до закладів громади, де живуть переселенці.

Ольга Кубай збирає зелень на ділянках у Полтаві, які розчистили для вирощування овочів та фруктів для переселенців.

"Цей проєкт пілотний, тому цього року висадили лише невелику ділянку. Близько 40 соток лише. Цього року зробили такий великий ухил у висадку тих рослин, які могли б досить швидко дати урожай. Здебільшого це зелень: кріп, щавель, петрушка, цибуля, листовий салат, огірки, помідори, базилік, м’ята, редиска", — каже директорка комунальної установи «Інститут розвитку міста» у Полтаві Тетяна Татаріна.

У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу: що та скільки виростили
У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу. Фото: Суспільне Полтава

Ділянки розташовані на території, де раніше були комунальні теплиці. Цю місцевість розчищати почали у липні. Тоді ж саджали овочі та фрукти. Нині зібрали більше 25 кілограмів урожаю.

"У середині серпня ми посіяли редиску. Ось збираємо вже третій урожай. Але зараз холодно, так що останній врожай вже не дуже великий. Красива редиска, але маленька, більшу вже зібрали", — говорить волонтерка Валентина Кропивна.

Зібране відвозять до комунальних закладів міста, де проживають внутрішньо переміщені особи.

"Із цих огірочків буде зроблений салат для наших переселенців. Додамо сюди зелені, додамо олійки, спецій і буде гарненький смачненький салатик", — говорить завідувачка виробництвом харчоблоку школи у Полтаві Ірина.

У Полтаві завершують збір урожаю на ділянках сад-городу: що та скільки виростили
Збір урожаю на ділянках сад-городу. Фото: Суспільне Полтава

Ініціатором створенням саду-городу була комунальна установа «Інститут розвитку міста». На впровадження ідеї спрямували 10 тисяч гривень, які надала лабораторія інноваційного розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

"Значна частина цих коштів пішла на облаштування системи поливу і підключення до мережі, та встановлення лічильника із закупівлею необхідних труб, закупівлю насіннєвих матеріалів і кущів. Частину ми витратили на послуги дробильної машини, яка допомогла нам замульчувати (?Мульчувати – покривати ґрунт дрібною соломою, листям, торфом, захищаючи його від висихання, перегрівання, розмивання водою та попереджаючи сходи бур'янів.) зрубані нами кущі в тирсу, яку ми використовуємо для посипання, як самих грядок, так і міжрядкових просторів", —говорить директорка комунальної установи «Інститут розвитку міста» у Полтаві Тетяна Татаріна.

За словами директорки "Інституту розвитку міста" Тетяни Татаріної, орієнтовно за тиждень тут мають посадити плодово-ягідні дерева. А наступного року планують розчистити ще пів гектара площі та посіяти, зокрема, моркву, буряк, перець, горох та кабачки.

Що відомо:

  • У Полтаві поблизу "Співочого поля" облаштовували сад-город. Його загальна площа – 0,6 гектара.
На початок