На сайті президента з'явилася петиція щодо блокування співпраці з виданням "Страна"

На сайті президента з'явилася петиція щодо блокування співпраці з виданням "Страна"

На сайті президента з'явилася петиція щодо блокування співпраці з виданням "Страна"
Genya Savilov, Pool Photo via AP

На сайті петицій до президента зареєстровано звернення із пропозицією "забезпечити належне блокування і повне припинення співпраці держорганів із проросійським виданням strana ua".

Петиція зареєстрована у середу, 28 вересня, її автором є Роман Балан відомий під псевдонімом Роман Сініцин.

У петиції він нагадує, що указом президента було введено в дію рішення РНБО про санкції та повне блокування проросійського інтернет-ресурсу strana ua, всіх його клонів і сторінок у соцмережах. Але указ, як зазначає автор петиції, не виконується всіма інтернет-провайдерами, тому все ще "зберігається доступ до проросійського маніпулятивного ресурсу, зокрема, через дзеркала в доменних зонах best, today, media тощо". Зазначається, що "Страна" створила Youtube-канал для обходу заборон, "де продовжує маніпулювати думкою українських глядачів".

"Попри накладені вами санкції так званих “журналістів” проросійської “страни” було акредитовано до державного престуру у щойно деокуповану Балаклію. Співпраця державної влади з пропагандистами, особливо в розпал російсько-українською війни, є неприпустимою", – вказується у петиції. Сініцин просить президента Володимира Зеленського перевірити хід виконання рішення РНБО про санкції щодо видання “Страна” та "вжити всіх необхідних заходів задля припинення співпраці і повного блокування цього пропагандистського ресурсу на території України".

Станом на 29 вересня петицію підписало понад 2,6 тисячі українців. Якщо за 90 днів петиція набере 25 тисяч голосів, то її розгляне президент Зеленський.

Що сталося

28 вересня Thomson Foundation оголосила короткий список номінантів. До нього потрапила журналістка hromadske Олеся Біда з матеріалом "Я просила Бога померти швидко". Про голод, страх і фільтраційний табір очима 17-річної дівчини з Маріуполя". Анастасія Товт, журналістка "Страни" потрапила у список номінантів з матеріалом про знищений росіянами музей Марії Примаченко в Іванковому.

Шеф-редакторка hromadske Євгенія Моторевська повідомила, що "Олеся Біда разом з редакцією прийняла рішення не продовжувати участь в конкурсі, якщо організатори найближчим часом не виключать дописувачку проросійського медіа, яке роками дискредитувало Україну". Команда hromadske звернулась до організаторів премії щодо виключення Товт зі списку номінантів.

29 вересня стало відомо, що Товт виключили з шорт-листа премії від Thomson Foundation. За повідомленням Міністерства культури, вони звернулися до фундації з такою вимогою.

Видання "Страна.ЮА" заблоковане в Україні згідно указом президента України №376/2021 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 серпня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Читайте також

Дерусифікація, марафон, закон про медіа і фінансування культури під час війни — інтерв’ю з Ткаченком

HIMARS і мільярд від США, Зеленський звернувся до мобілізованих росіян. 218-й день війни. Онлайн

На початок