Росія перекинула в Україну 80% своїх військ у Північній Європі — Foreign Policy

Росія перекинула в Україну 80% своїх військ у Північній Європі — Foreign Policy

Росія перекинула в Україну 80% своїх військ у Північній Європі — Foreign Policy
ЗРК С-300. Фото: Міноборони РФ

Росія відвела близько 80% своїх військ у Північній Європі, зокрема, дислокованих на кордонах із країнами Балтії та Фінляндії, щоб перекинути їх для участі у війні проти України.

Про це повідомляє Foreign Policy із посиланням на власні джерела серед європейських посадовців у сфері безпеки.

"За словами трьох високопоставлених представників європейських оборонних відомств, з початкових приблизно 30 000 російських військовослужбовців, які колись протистояли країнам Балтії та південної Фінляндії, цілих 80 відсотків були перекинуті в Україну, внаслідок чого Росія залишила лише основу своїх підрозділів, що колись були її найбільш щільною концентрацією військової сили біля території НАТО", — йдеться у повідомленні.

Один зі співрозмовників видання зазначив, що скорочення російської військової потужності у регіоні протягом останніх семи місяців є "дуже значним".

"Росія мала таке розташування сухопутних військ протягом десятиліть, яке тепер фактично просто зникло", — зазначив він.

Чиновник наголосив, що повітряна міць Росії в регіоні не змінилася, і що Північний флот Росії залишився відносно недоторканим.

"Але Росія перекидає іншу високотехнологічну військову техніку, у тому числі зенітні системи та ракети, з регіону в Україну разом зі своїми військами. Судячи зі супутникових знімків, отриманих фінськими ЗМІ цього місяця, Росія, схоже, прибрала кілька зенітних комплексів С-300 із захисного кільця навколо Санкт-Петербурга, одного з найбільших міст Росії, яке знаходиться недалеко від кордону з Фінляндією",

Судячи зі супутникових знімків, один із районів базування ракет у регіоні, де дислокується 500 зенітно-ракетний полк Росії, виявився повністю занедбаним, зазначає видання.

На переконання міністра оборони Литви Арвідаса Анусаускаса, такі дії Росії обумовлені серйозними втратами серед російських військ під час вторгнення в Україну.

"Ці сили використовувалися для створення достатньої бойової сили для початкового вторгнення в лютому. Оскільки російські війська зазнавали великих втрат на театрі військових дій, їх доводилося замінювати і відновлювати під час бою", — пояснив він у коментарі Foreign Policy.

Читайте також

HIMARS і мільярд від США, Зеленський звернувся до мобілізованих росіян. 218-й день війни. Онлайн

На початок