"Повністю проігнорували Україну". Директор "Шахтаря" Палкін - про позицію ФІФА стосовно війни

"Повністю проігнорували Україну". Директор "Шахтаря" Палкін - про позицію ФІФА стосовно війни

"Повністю проігнорували Україну". Директор "Шахтаря" Палкін - про позицію ФІФА стосовно війни
AP

Керівний орган зберігає телевізійні контракти в Росії та не поспішає ухвалювати нові санкції проти країни-агресора.

Генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін в інтерв'ю для The Athletic розкритикував позицію ФІФА стосовно повномасштабної війни в Україні.

Від початку російського вторгнення до України керівний світовий футбольний орган не допустив збірну Росії до плей-оф відбору ЧС-2022 в Катарі. А також виділив мільйон доларів фінансової допомоги Україні на гуманітарні потреби під час війни.

Проте Палкін переконаний, що ФІФА докладає недостатньо зусиль для справедливого покарання російської сторони за її неспровоковану агресію. Зокрема функіонер звертає увагу на продовження співпраці ФІФА з російськими ТБ-компаніями, підвладними чинному режиму, та відсутність програмної підтримки України з боку міжнародної федерації.

Публічні претензії з боку "Шахтаря" до ФІФА тривають від липня. Минулого літа "Гірники" планували подавати до суду на керівний орган з вимогою виплатити клубу 50 мільйонів євро компенсації. Причиною для позову стало правило ФІФА, що дозволяє гравцям "заморожувати" дію контрактів з українськими клубами через війну.

Читайте також: "Шахтар" подає проти ФІФА у CAS та вимагає 50 млн євро компенсації через нове трансферне правило для УПЛ

Що сказав Сергій Палкін

  • Про рішення залишити ЧС-2018 у Росії після анексії Криму
"Це одна з причин того, що сталося 24 лютого [2022 року], коли Україна зазнала вторгнення. Це поєднані історії. Якщо б у 2014 році була сильна реакція від усього Європейського Союзу, від організацій штибу ФІФА, від усього світу, нової війни ніколи не сталося б. Але я вам кажу, 100%, що коли ФІФА дозволила Росії залишити ЧС-2018, Путін повірив та сприйняв, що його дії - це нормально, що він може ухвалювати все більше кроків".
  • Про продовження співпраці ФІФА з російським ТБ

"Як це можливо, що всі у світі припинили комунікації та ведення бізнесу з Росією, але у ФІФА залишається контракт на трансляцію ЧС-2022 у Росії? Те, що відбувається, - неймовірно.

Можливо, ФІФА не розуміє, що відбувається в Україні. Можливо, [президенту ФІФА Джанні] Інфантіно варто самому приїхати до України та особисто переконатися в тому, що відбувається та на яку допомогу від ФІФА ми розраховуємо.

Подивіться, як лідери Європейського Союзу, [колишній] прем'єр Великої Британії Борис Джонсон відвідали Президента Зеленського. Але виглядає так, наче ФІФА повністю проігнорували Україну. Навіть гірше - вони зруйнували наш футбол через рішення, які вони ухвалили.

Гаразд, ви не хочете їхати до України. Добре, не хочете фінансово допомагати українському народу, але ж не знищуйте те, що ми мали раніше. Сядьте з нами й обговоріть, як ви можете допомогти. Я б хотів, аби Інфантіно зрозумів, приїхав до України, зустрівся з Президентом нашої країни, відвідав місця, де відбувалися вбивства.

"Повністю проігнорували Україну". Директор "Шахтаря" Палкін - про позицію ФІФА стосовно війни
Сергій Палкін. ФК "Шахтар"
  • Про фінансову допомогу
"Мільйон доларів? Просто щоб викреслити це зі списку. Щоб можна було сказати: «Ми зробили щось для України й можемо рухатися далі»".

"Як можна грати товариський матч з Іраном, коли він продає Росії ті дрони, з яких бомбардують нашу територію, наших людей та домівки?

Не знаю, що ще мусить зробити Росія, аби змусити ФІФА реагувати належним чином. Весь світ має сказати ФІФА: «Хлопці, давайте щось змінювати».

ФІФА поводиться майже як монополія. Не можна знайти жодну людину, яка б за щось відповідала. Не знайти людину, яка може надати тобі відповідь, яка скаже: «Гаразд, у вас проблеми, сядьмо й вирішимо це і це». ФІФА потребує реформ, тому що реакція глобальної організації не має бути такою".

  • Про подальші санкції проти Росії
"Відсторонення Росії від чемпіоната світу - тимчасовий крок. Але якщо вони зупинять російське членство у ФІФА, це рішення могло б значно допомогти Україні. Тому що нам потрібно боротися за всіма напрямками, а не тільки солдатам на полі бою. Таких рішень ми очікували від ФІФА. Та як вам відомо, рішення немає".

Що відомо

На початок