Маріуполець приїхав з-за кордону до Хмельницького, щоб допомагати землякам

Маріуполець приїхав з-за кордону до Хмельницького, щоб допомагати землякам

Маріуполець приїхав з-за кордону до Хмельницького, щоб допомагати землякам
Фото: Микита Іващенко

Двадцятичотирирічний Микита Іващенко приїхав до Хмельницького з Німеччини, аби тут разом із друзями допомагати людям зі сходу країни, які опинилися в скрутному становищі. Волонтер родом із Маріуполя.

Про це Суспільному розповів житель Маріуполя Микита Іващенко.

Житель Маріуполя, 24-річний Микита Іващенко згадує, як з 24 лютого змінилося мирне життя в рідному Маріуполі.

У Маріуполі місцеві через обстріли росіян не виходили з підвалів
У Маріуполі місцеві через обстріли росіян не виходили з підвалів. Фото: Микита Іващенко

«У підвалі знайшли місце, туди занесли різні дерев’яшки, матраци, теплі речі, їжу, воду почали зносити, підготовлювати місце для того, аби хоча б вдень сидіти там, а додому приходити ночувати. Через кілька днів почалися обстріли, хаос у місті, і ми повністю переїхали до підвалу. Вийти на вулицю було неможливо, виходили тільки групами, і то лише за харчовими продуктами», - згадує Микита.

Дорослі та діти жили у підвалах. Виходили тільки маленькими групами за їжею.
Дорослі та діти жили у підвалах. Виходили тільки маленькими групами за їжею. Фото: Микита Іващенко

28 березня Микита Іващенко з родичами під обстрілами вибрався із Маріуполя до Безіменного, де була фільтрація. Опісля, через два тижні, родина виїхала до Німеччини.

«Виїхали в бік Латвії через Росію, потім був довгий шлях до Німеччини, до міста Гамбурга. Моя мама близько десяти років живе в Німеччині, до речі, така історія, 23 лютого вона приїхала до мене в гості», - розповідає Микита.

28 березня Микита з родичами виїхали з Маріуполя до Німеччини
28 березня Микита з родичами виїхали з Маріуполя до Німеччини. Фото: Микита Іващенко

У Німеччині Микита Іващенко працював волонтером у кол-центрі, де допомагав українцям, які приїхали до Європи. Через два місяці вирішив повернутися до рідної країни, аби підтримувати земляків на місці.

«Я ще працював у волонтерській організації, яка допомагала родинам, які отримали житло в Європі, і був зв’язківцем по Україні в тій благодійній компанії, яка роздавала меблі, починаючи від кухонних дрібничок, закінчуючи великою побутовою технікою. Я запропонував їм безпосередньо допомагати людям, які в Україні, які переїхали та лишилися в Україні», - каже маріуполець.

Микита Іващенко пакує коробки з комп`ютерами та іншою технікою для переселенців в Україну
Микита Іващенко пакує коробки з комп`ютерами та іншою технікою для переселенців в Україну. Фото: Микита Іващенко

Микита зв'язався з волонтерами з Маріуполя, які з перших днів повномасштабного вторгнення допомагають у Хмельницькому всім, хто знайшов тут тимчасовий прихисток.

«Коли він вийшов на зв’язок, ми були дуже раді. Зідзвонилися з ним. Спитав, коли дізнався, що ми займаємося волонтерством, чим може допомогти. Велика потреба була в комп’ютерах для діточок, які навчаються дистанційно. Особливо для багатодітних родин-переселенців. Він привіз понад 15 комп’ютерів, ми вже їх роздали. Один чи два лишилося», - розповідає волонтер, житель Маріуполя Олексій Сапаров.

15 комп`ютерів передано переселенцям
15 комп`ютерів передано переселенцям. Фото: Микита Іващенко

Зараз Микита активно співпрацює з волонтерами та дізнається потреби переселенців.

«Так, як я їхав на своїй легковій автівці, то усе, що можна, я завантажив туди. Ще має приїхати фура. Згідно з потребами людей, ми зараз зробимо статистику, що їм найбільше необхідно тут, у першу чергу, для побуту. І будемо привозити», - каже житель Маріуполя.

Завдяки зв'язкам, якими Микита обзавівся в Німеччині, допомога надходитиме до Хмельницького швидко та без перешкод, каже маріуполець.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

  • У Хмельницькому жителі Луганщини отримали гуманітарну допомогу

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок