Демобілізація — після року служби. На сайті президента зареєстрували петицію

Демобілізація — після року служби. На сайті президента зареєстрували петицію

Демобілізація — після року служби. На сайті президента зареєстрували петицію
Фото: AP Photo/David Goldman

На сайті петицій до президента зареєстровано петицію із пропозицією "чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін".

Автор петиції Антон Водяний пропонує обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, а також гарантувати відстрочку від наступної мобілізації для людей, котрі відслужили встановлений термін.

"Нині виникла ситуація, коли, попри “загальну” мобілізацію, одні люди служать без відомих їм строків, тоді як інші не служать узагалі. Більш того, часто служать і зараз знову ті, хто й раніше не уникав військової служби", – вказується у петиції.

Автор зазначає, що не служать ті, хто й раніше не служив. Таким чином, "одні люди віддають обов’язку значну частку свого життя, тоді як інші — нуль".

Ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців. Не йдеться про збільшення кількості військовозобов’язаних — лише про рівномірний розподіл обов’язку між наявними військовозобов’язаними, зазначається у петиції.

"Враховуючи вищезазначене, пропонуємо чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін і демобілізований, на визначений час, але не менше п’яти років — залежно від необхідного в певний період розміру армії та загального числа наявних військовозобов’язаних", – звертається до президента Антон Водяний.

Станом на вечір 28 вересня петиція від 5 вересня вже набрала 4 тисячі підписів. Якщо упродовж наступних 68 днів вона збере 25 тисяч необхідних підписів, її розгляне президент Володимир Зеленський.

Читайте також

Зарплати, пенсії, субсидії й іпотека. Які зміни чекають на українців з жовтня

"Референдуми" як кінець переговорів з Москвою, інструкція на випадок ядерного удару. 217-й день війни. Онлайн

На початок