У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес

У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес

У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес
Парк "Жовтневий" у Чернівцях. Суспільне Чернівці

У Чернівцях депутат міськради Василь Максимюк зареєстрував проєкт рішення про об’єднання парку імені Шевченка та парку "Жовтневий" в одне комунальне підприємство. Таким чином хоче зменшити штат адміністративного блоку. Директор парку "Жовтневий" вважає, що у депутата є власна вигода, оскільки той має свій заклад на території та не платить податків за роботу. Суспільне дізналося, як Максимюк пояснює проєкт рішення та навіщо об'єднувати парки.

Депутат Максимюк пропонує створити комунальне підприємство "Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка", яке займатиметься організацією культурних заходів у Центральному парку імені Шевченка і парку "Жовтневий". Юридичну особу останнього мають ліквідувати. У разі ухвалення документа, за благоустрій цих об’єктів з 2023 року відповідатиме Трест зеленого господарства.

Максимюк запевняє, що всі господарські посади в парках збережуть, натомість скоротять адміністративний персонал. У проєкті рішення йдеться, що у разі звільнення працівників, їх мають працевлаштувати на інші підприємства або заклади культури громади.

Сам Максимюк є приватним підприємцем і має у парку Жовтневому ресторан.

"Я підприємець на тій території з 1999 року, але я ніколи не мав стосунків з парком як депутат і не впливав на призначення директора парку. Мої наміри — сумлінно та чесно сплачувати міській раді за користування майном, яке маю у власності", – розповів Максимюк.

У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес
Депутат міськради Василь Максимюк. Facebook / Василь Максимюк

Директор парку "Жовтневий" Юрій Воронка ініціативу об'єднання парків вважає абсурдною. Він розповів, що проєкт об'єднання парків не має економічного обґрунтування і може суперечити природоохоронному законодавству. На території парку "Жовтневий" розташовані декілька приватних закладів, зокрема ресторан власником якого є депутат міськради Максимюк.

Юрій Воронка каже, розміщення ресторану є незаконним: торік в підприємця закінчився договір про співпрацю з парком, відтак цьогоріч Максимюк не сплачує за роботу закладу, оскільки не уклали новий договір.

"Увесь цей рік підприємство не сплачувало, бо воно зажадало підписати з парком договір на 30 років. У мене є охоронні зобов'язання, я точно знаю, яку діяльність дозволено в парку, а яку не дозволено. То яким чином я маю йти на кримінальне порушення?", — говорить Воронка.

У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес
Директор парку "Жовтневий" Юрій Воронка. Суспільне Чернівці

За словами Максимюка, адміністрація парку подала позов до суду. Поки не підписаний новий договір, він не сплачує за користування землею. Втім Максимюк направив керівництву парку гарантійний лист, у якому зобов’язується сплатити все після завершення слідства та підписання угоди.

У Чернівцях депутат пропонує об’єднати два парки – в одному з них його бізнес
Парк "Жовтневий". На фото парк "Жовтневий". Фото: Суспільне Буковина

У міському управлінні культури виступили проти проєкту рішення. Начальниця управління Юлія Сафтенко розповіла, що для реорганізації парків – ліквідації двох юридичних осіб та створення комунального підприємства — потрібен дозвіл Мінкульту. Парки імені Шевченка та Жовтневий мають статус культурних закладів.

"У місті на розвиток парків не виділяють гроші. При цьому хочуть, щоб парки розвивалися. Також є концепція розвитку парків, затверджена міською радою, але фінансування нема", – розповіла Сафтенко.

Під час засідання сесії міської ради Сафтенко наполягатиме, аби проєкт рішення зняли з порядку денного та створили комісію з вивчення цього питання.

Суспільне звернулося із запитом до міськради щодо того, скільки в парках адміністративних та виробничих посад. У відповіді СкріншотВідповідь на запитйдеться, що у парку "Жовтневий" 25 працівників, з них 9 двірників та 8 озеленювачів. У парку імені Шевченка працюють 147 людей, зокрема 16 двірників, 5 озеленювачів та інженер садово-паркового господарства.

Читайте також

У Чернівцях можуть об'єднати дві поліклініки: що відомо

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок