Опалювальний сезон на Миколаївщині: як зекономити та як забезпечити себе теплом у випадку аварії

Опалювальний сезон на Миколаївщині: як зекономити та як забезпечити себе теплом у випадку аварії

Ексклюзивно
Опалювальний сезон на Миколаївщині: як зекономити та як забезпечити себе теплом у випадку аварії
Фото: Уніан

Миколаїв та область станом на 29 вересня продовжують підготовку до опалювального сезону. Теплогенеруючі компанії готуються подати тепло в оселі миколаївців, подекуди тривають ремонтні роботи на тепломережах. Проте, за інформацією обласної військової адміністрації, ризик аварійних ситуацій внаслідок бойових дій залишається.

Як зекономити на опаленні, які альтернативні види обігріву існують та як забезпечити тепло в приміщенні у випадку аварій, кореспондентам Суспільного розповів директор енергетичної компанії, керівник обласного відділення Академії енергетики України Володимир Дубов.

За словами експерта, у питанні економії на опаленні діє закон збереження енергії – скільки енергії вийшло назовні, стільки й треба подати в приміщення. Тому одним з найбільш ефективних варіантів економії вважається утеплення будинку, як багатоквартирного, так і приватного, заміна вікон та дверей тощо.

"Можна робити потужні котли, багато палива витрачати, але це все піде на обігрів повітря ззовні. Найбільші втрати теплової енергії через вікна, двері, також через неутеплені стіни, особливо стосується багатоповерхівок. Індивідуальний житловий будинок також треба утеплити: встановити металопластикові вікна, утеплення стін за можливості, ущільнення стін", — розповів Володимир Дубов.

Власникам приватних будинків експерт рекомендує встановити додатковий камін, проте для іншого виду палива. Наприклад, якщо в будинку вже є газовий котел, встановити електричний та вмикати його вночі, коли тариф на споживання електроенергії дешевший. Ця ж порада буде доречною і для власників твердопаливних котлів.

"За електричного опалення зараз є два тарифи, ніхто їх не скасовував: із 23:00 до 7:00 можна користуватися "нічним" тарифом, що на 50 відсотків дешевший від звичайного — 0,82 грн та 1,67 грн відповідно. Якщо є електричне опалення, то треба встановити твердопаливний котел. Дрова треба мати. Найкращий варіант — мати дві генерації: або електрична-газова, або твердопаливна-електрична", — розповів Володимир Дубов.

Ще одним варіантом, на який варто звернути увагу, теплоакумуляція, каже Дубов. Метод полягає в накопиченні теплової енергії, яку можна буде використати у випадку аварій на мережі теплопостачання або відключенні електроенергії.

"Є твердотільні теплові акумулятори — це конвектор зі спеціальними теплоакумуляційними блоками, він важить приблизно 150 кілограмів, нагріваємо ці блоки вночі до 700-та градусів і три-чотири доби можна тримати температуру нормальну в приміщенні. Є водяний варіант, тобто встановити водяний теплоакумулятор на 500-700 літрів або два по 250 літрів, накопичувати там гарячу воду 90 градусів. Буде тепло на випадок відключення чи аварії у воєнний час", — розповів експерт.

Проте, перш за все, зі слів Володимира Дубова, варто провести заходи з енергозбереження в приміщенні.

Читайте також

Опалювальний сезон на Миколаївщині. Що відомо

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону

Опалювальний сезон у Миколаєві розпочнеться планово — міський голова про підготовку до зими

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок