Уряд продовжує сплачувати за надання медпослуг на окупованих територіях — НСЗУ

Уряд продовжує сплачувати за надання медпослуг на окупованих територіях — НСЗУ

Ексклюзивно
Уряд продовжує сплачувати за надання медпослуг на окупованих територіях — НСЗУ
Джерело фото: Шпальта

Український уряд продовжує перераховувати кошти за надання послуг практично всім медичним закладам України, в тому числі тим, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

"Ми закуповуємо медичні послуги для пацієнтів на території всієї України, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях. В рамках наказу Мінреінтеграції в нас є 659 закладів, які ми фіксуємо, що це саме заклади на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях", — розповіла посадовиця.

Попри це НСЗУ продовжує сплачувати цим закладам за надані медичні послуги в рамках договірних зобов’язань.

"Тому що розуміємо, що і на цих територіях знаходяться українці, які потребують медичної допомоги, та лікарі, які героїчно її надають. Розуміємо, в яких надскладних умовах", — підкреслила голова НСЗУ.

За словами Наталії Гусак, окупанти примушують відключатися або навпаки, хочуть отримати доступ до української електронної системи охорони здоров’я, а також видають неправомірні укази про те, що не потрібно вносити дані до електронної системи охорони здоров’я.

"Тому в рамках безпеки ми понад 100 закладів відключили від центральної бази даних, в якій фіксується надання медичної допомоги. Але попри це продовжуємо оплачувати цим закладам", — пояснила вона.

В окремих випадках НСЗУ біло змушене припинити виплати медзакладам, зокрема, якщо його керівництво пішло на співпрацю з російськими окупантами.

"Є небагато закладів, в яких ми розуміємо, що наші кошти можуть йти на користь рашистських військ, якщо керівник потрапив під вплив окупаційної влади, то ми тимчасово призупиняємо оплати. Робиться все необхідне для того, щоб блокувати рахунки, щоб продовжити оплату, коли ми будемо розуміти, що нове керівництво має доступ до використання коштів і надалі виплачуватиме зарплату лікарям, які героїчно надають медичну допомогу", — зазначила Наталія Гусак.

Вона розповіла, що переважна більшість медзакладів готові укладати контракти з Національною службою здоров’я України.

"За нашим опитуванням, 90% закладів, які знаходяться на територіях бойових дій або ТОТ, і надалі готові контрактуватися з НСЗУ у 2023 році, готові виконувати всі вимоги, які стосуються якості надання меддопомоги, щоб отримати такі контракти", — пояснила посадовиця.

При цьому Наталія Гусак відзначила героїзм українських лікарів.

"Медична система працює героїчно і понадгероїчно, особливо, якщо ми говоримо про медичні заклади на території активних бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях", — підкреслила вона.

Читайте також

Сімейних лікарів в Україні вчитимуть надавати психологічну допомогу

Попри війну проблеми з браком лікарів немає — НСЗУ

У Херсоні лікарі відмовляються співпрацювати з так званою "владою"

На початок