Збройні сили України відбили селище Куп'янськ-Вузловий на Харківщині — Синєгубов

Збройні сили України відбили селище Куп'янськ-Вузловий на Харківщині — Синєгубов

Збройні сили України відбили селище Куп'янськ-Вузловий на Харківщині — Синєгубов
Фото: Metin Aktas/Anadolu Agency/Getty Images

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про деокупацію селища Куп'янськ-Вузловий.

Про це він сказав 27 вересня в ефірі національного телемарафону. Офіційно про звільнення Куп'янська-Вузлового у Генштабі ще не повідомляли.

"Куп'янськ-Вузловий — це одна з найбільших логістичних залізничних розв'язок на території Харківської області. З перших днів війни вона була окупована і ворог її сильно обороняв і, відповідно, тримав. Завдяки успішній військовій операції, так, дійсно, наші Збройні сили її зараз відбили і повністю, фактично, контролюють", — заявив Синєгубов.

За його словами, до 6% території Харківської області залишаються під окупацією військ РФ.

"Кожен метр нашої території звільняється досить важко. Тому що ворог не відступає, постійно намагається перегрупуватися, стягує свої резерви. Кожен такий успіх — це дійсно подвиг для наших військових", — додав голова ОВА.

Що відомо

  • Куп'янськ-Вузловий розташований по інший бік річки Оскіл від Куп'янська, до якого російські війська зайшли у лютому. Ввечері того ж дня Геннадій Мацегора заявив, що погодився на умови окупантів.
  • 10 вересня стало відомо, що Збройні сили України зайшли до Куп’янська Харківської області. Після звільнення окупанти масовано обстрілюють місто.
  • Куп'янськ-Вузловий з'явився у зведеннях Генштабу ЗСУ ввечері 26 вересня. Повідомлялося про російські обстріли в районі селища Куп'янськ-Вузловий.
На початок