У середмісті Івано-Франківська дві переселенки зі Слов’янська Алла Мініна та Юлія Долгопольська відкрили кав’ярню з власною випічкою. Бізнес у сфері обслуговування дівчата вели у рідному місті приблизно шість років, розповіла Суспільному Алла Мініна.
"У квітні ми із сім'ями, ріднею та співробітниками виїхали зі Слов'янська. Все залишили вдома. Згодом ми мали змогу за програмою релокації вивезти з нашого міста обладнання пекарні", — каже Алла Мініна.

Спочатку підприємиці випікали десерти для франківських кав’ярень. За декілька місяців, завдяки грантовим грошам від держави, відкрили власний заклад. Випічкою займається співвласниця закладу Юлія Долгопольська. Дівчина розповідає, коли переїхала до Івано-Франківська, перше, що почала робити, – макаруни. Це — тістечка з мигдального борошна з різною начинкою.

"Ми робили пробну партію, яку пропонували закладам, і у нас почали потрохи замовляти. У Слов'янську відвідувачі полюбляли купляти у нас здобу із сирами. Тут хіт — фруктові начинки: манго-маракуя, м’ята-полуниця", — розповідає Юлія Долгопольська.

Є у кав'ярні також і шоурум із власноруч виготовленими виробами майстрів-переселенців. Тут вони можуть продати їх без націнки кав'ярні.

"Ми це зробили, щоб наші переселенці мали змогу в цей скрутний час виготовляти свої вироби та реалізувати їх у нашій кав'ярні. Ми не ставимо ні відсотків, ні націнок", — говорить Алла Мініна.

У закладі баристою працює переселенка зі Слов’янська Анастасія Монда. Дівчина розповідає, спочатку шукала роботу в Кіровоградській області, але колишні роботодавці запросили її до Івано-Франківська.

Відкрилася кав’ярня п'ять днів тому. Зараз власники шукають працівників для роботи в кафе та пекарні.
Читайте також
- На Прикарпатті освітяни наліпили 40 відер вареників для українських бійців
- Переїхав у Івано-Франківськ та планує відкрити кав’ярню. Маріуполець Дмитро Ключник
- "Тут об’єднуються люди з різних міст". У Франківську переселенка з Києва відкрила кав'ярню
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!