Тихо прийти, зібрати інформацію і непомітно повернутись. На Кіровоградщині навчають розвідників бригади тероборони

Тихо прийти, зібрати інформацію і непомітно повернутись. На Кіровоградщині навчають розвідників бригади тероборони

Тихо прийти, зібрати інформацію і непомітно повернутись. На Кіровоградщині навчають розвідників бригади тероборони
Навчання розвідників бригади тероборони. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області навчають розвідників бригади територіальної оборони. Один з пріоритетів роботи розвідника – правильно орієнтуватись на місцевості, розповів Суспільному начальник розвідки бригади територіальної оборони області з позивним "Кір".

Заняття у розвідників бригади тероборони почалися з орієнтування на місцевості. За легендою навчань, група з 16 бійців зайшла у незнайомий ліс. Завдання – пройти вісім кілометрів і вивчити територію за чотири години.

"Розвідник нічого не значить на війні, якщо він не може вийти в задану точку, тому орієнтування – одне з пріоритетних завдань для розвідника. Він може не стріляти, не вести бойові дії",– розповів начальник розвідки.

За його словами, головне завдання розвідника – тихо прийти, зібрати інформацію, передати її командуванню і повернутись, щоб не помітив ворог: "У дулі автомата розвідника має оселитись павук, тоді це хороший розвідник. Бо він має не стріляти, а збирати інформацію про ворога і передавати командиру".

Сказав, чим гірша погода, тим краще це для розвідника: "Тому що противник менше нас бачитиме. В дощ, сніг, вітер противник ховається від непогоди, а ми повинні використовувати цей час для того, щоб прискоритися і прийти туди, де нас не чекають".

"У дулі автомата розвідника має оселитись павук". На Кіровоградщині навчають розвідників бригади тероборони
Навчання розвідників бригади тероборони. Суспільне Кропивницький

Агроном у мирному житті, а з 25 лютого – розвідник з позивним "Нива" розповів, що записався в бригаду тероборони, бо вважає своїм обов’язком захищати Україну нині: "Багато цікавих нюансів в орієнтуванні. Це дуже корисно, і у повсякденному житті ми цим не користувались, навіть не знали. Хлопці, які нині перебувають на передовій, також мають відпочивати і комусь потрібно буде їх замінити".

Після заняття – робота над помилками.

Група має вижити в будь-яких умовах, без компасу і карт, розповів начальник групи. Навів приклади: "На північній стороні у берези кора груба, товста і темна, а з південної сторони кора м’яка, біла і тонка. На південній стороні дерева завжди смоли більше ніж на північній. Вхід до церкви – це буде західна сторона. Завжди. Жодна церква не буде побудована по-іншому".

Навчання проводять двічі-тричі на тиждень.

Читайте також

  • Батько шістьох дітей з Кропивницького пішов захищати Україну попри три відмови у військкоматі.
  • Поставив тренерство на паузу і пішов захищати Україну: майстер спорту з Кропивницького.
  • "Ці пів року тяжчі за попередні вісім років війни". Ксена зі Знам'янки – про службу в ЗСУ.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок