Нідерланди та Хорватія – дві перші збірні, що вийшли до Фіналу Ліги Націй УЄФА 2022/23

Нідерланди та Хорватія – дві перші збірні, що вийшли до Фіналу Ліги Націй УЄФА 2022/23

Нідерланди та Хорватія – дві перші збірні, що вийшли до Фіналу Ліги Націй УЄФА 2022/23
Збірна Хорватії з футболу, фото: Getty Images

Нідерланди – перша збірна, що вдруге вийшла до фіналу турніру.

Груповий етап Ліги Націй УЄФА 2022/23 поступово завершується. Деякі команди уже провели матчі останнього туру, деяким - залишилося зіграти ще по одному поєдинку. І якщо в матчах Дивізіонів В-D останній тур закриває програму змагань, то в Дивізіоні A також визначаються фіналісти Ліги Націй.

Переможці кожної з чотирьох груп Дивізіону A Ліги Націй проходять до фіналу змагань, де вони змагаються за звання переможця Ліги Націй. У розіграші 2022/23 перед останнім туром жодна з команд ще не гарантувала собі вихід до Фіналу.

За підсумками першого ігрового дня останнього туру завершилися змагання в двох групах Дивізіону А, тож два перші фіналісти визначилися.

Хто пройшов до фіналу

  • Група 1: Хорватія
  • Група 4: Нідерланди

Хорватія виграла групу з Австрією, Данією та Францією. Нідерланди - з Бельгією, Польщею та Вельсом.

Хорвати в останньому турі обіграли Австрію на виїзду, завдяки чому втрималися на вершині групи та вийшли до Фіналу. Щодо Нідерландів, то вони в останньому турі в прямому матчі за перше місце мінімально обіграли Бельгію - 1:0.

Усього на груповому етапі Нідерланди заробили 16 очок (лише одна нічия), а Хорватія - 13.

Що означають ці результати для команд

  • Нідерланди - перша збірна, що вийшла до Фіналу двох різних розіграшів Ліги Націй. У дебютному сезоні 2018/19 нідерландці теж проходили до топ-4 найкращих (тоді фінішували другими).
  • Хорватія дебютує в Фіналі Ліги Націй. Хорвати стали дев'ятою країною, яка вийшла до цього етапу змагань.

Також Хорватія та Нідерланди гарантували собі місце у найвищому кошику при жеребкуванні відбору на чемпіонат Європи-2024.

Хто може вийти до Фіналу Ліги Націй та коли він відбудеться

Уже пройшли до Фіналу Нідерланди та Хорватія. Приєднаються до них дві з чотирьох збірних: Португалія або Іспанія, а також Угорщина або Італія.

Фінал Ліги Націй УЄФА сезону 2022/23 відбудеться з 14 до 18 червня 2023 року. Найімовірніше, прийматимуть фінал Нідерланди.

Що відомо

  • Збірна України виступає у Дивізіоні B. В матчі останнього туру свого розіграшу Україна зіграє проти Шотландії за перше місце у групі та повернення до Дивізіону А. Матч відбудеться у вівторок, 27 вересня, о 21:45.
  • Збірні, що вилітають з Дивізіону А на наступний сезон Ліги Націй: Вельс, Австрія, Англія та Чехія / Швейцарія.
На початок