У Криму 90 відсотків повісток отримують кримські татари — правозахисник

У Криму 90 відсотків повісток отримують кримські татари — правозахисник

Ексклюзивно
У Криму 90 відсотків повісток отримують кримські татари — правозахисник
Фото: ГУР МО

У Криму 90 відсотків повісток під час мобілізації отримують кримські татари. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив Суспільному.

Окупаційна адміністрація Криму заявила, що на території півострова планують мобілізувати 100 тисяч громадян, зазначив правозахисник. за його словами, лякають методи, якими окупанти проводять мобілізацію і кого мобілізують.

“Впродовж 22 вересня було розіслано 5 тисяч повісток, їх роздавали у місцях компактного проживання кримських татар, Білогріськ, Бахчисарай, Кіровське. 90% повісток адресовані кримським татарам, йде така насильницька акція залучення татар до російської армії,з перспективою їх втягнення у бойові дії проти власної держави”, — сказав Ярошенко.

Він зазначив, що у Криму кримські татари становлять 13-15% населення але отримують 90% повісток.

Читайте також: Мобілізацію в РФ можуть використати для посилення підрозділів Росгвардії — британська розвідка

За словами правозахисника, відбувається вручення повісток різними шляхами. Були випадки коли близько 6 ранку стукали двері військові або представники поліції, були випадки, коли приходили до шкіл, лікарень чи інших бюджетних закладів, видавали повістки і насильно змушували пройти в автобус.

“22 вересня людина отримала повістку, а 23 її вже відправляють у військову частину. Є випадки, коли дають чоловікам, в яких 3 дітей”, — сказав Ярошенко.

Читайте також: РФ може примусово мобілізувати українських військовополонених — ISW

Вручення повісток носить не вибірковий характер, це люди різного віку, різних спеціальностей, чи є в них військовий досвід чи ні, також не зважають на стан здоров”я, розповів правозахисник.

“Виїхати важко, встановили багато блокпостів, також блокпости на Керченському мосту. В нас є інформація, що сильно перевіряють чоловіків, якщо вони мають кримську прописку, їх не випускають за межі півострова”, — розповів Ярошенко.

Читайте також: Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

За його словами, КримSOS готують звернення до міжнародних організацій, щоб засудити незаконну мобілізацію кримських татар. Правозахисники будуть вимагати більш жорстоких санкцій, і щоб держави надавали підтримку жертвам цього воєнного злочину, сказав Ярошенко.

Читайте також

Попередні "підсумки" "референдумів", акції протестів у РФ, контрнаступ ЗСУ. 214-й день війни. Онлайн

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

На початок