"Не більше 10% пішли голосувати", — депутат Запорізької облради Сергій Лишенко про "референдум"

"Не більше 10% пішли голосувати", — депутат Запорізької облради Сергій Лишенко про "референдум"

"Не більше 10% пішли голосувати", — депутат Запорізької облради Сергій Лишенко про "референдум"
Фото зі сторінки "Родной Мелитополь" у Facebook

Участь у "голосуванні" на так званому "референдумі" взяли не більше 10% українців на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Про це сьогодні, 24 вересня, повідомив депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко.

"Про точні дані говорити рано, тим більше, що вони не будуть об’єктивними, бо одне-два джерела повідомляють інформацію, а не з усієї території", — каже посадовець.

Депутат розповідає, члени "виборчої комісії" у першу чергу приходять до тих людей, які після початку окупації йшли за гуманітарною та грошовою допомогою та залишали свої дані:

"І саме до них по квартирах приходять і кажуть, що самі дали дані, значить погодилися на участь в голосуванні і тому голосуйте, а автоматчик підкаже вам, як саме правильно вам проголосувати".

За словами посадовця, наразі найпоширенішим фактом є те, що людей ловлять на вулиці, не питаючи документи, просто дають бюлетень і змушують "голосувати". Також були випадки, коли людина на вулиці "проголосує", а до неї додому знову приходять.

"Людина каже, що щойно проголосувала. Кажуть: "Немає значення, голосуй ще раз". На кожну таку групу є певний план по заповненню бюлетенів, і вони його виконують. Тому їхнє завдання — не забезпечити волевиявлення, якого й не може бути в умовах війни, а заповнити потрібну кількість бюлетенів, щоб вони були в урні на кінець робочого дня".

Як зазначив Сергій Лишенко, наразі окуповано 74% області, а якщо враховувати зону бойових дій та прилеглих до неї територій, — майже 80%:

"На ТОТ проживає менша частина населення області. Але окупантів це не зупинить. Вони вважають, що 80% проголосують — приблизно така цифра і буде, не вдаваючись в подробиці, скільки людей голосували".

Читайте також: "Його результат вже визначений", — голова Запорізької ОВА про псевдореферендум окупантів

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок