"Його результат вже визначений", — голова Запорізької ОВА про псевдореферендум окупантів

"Його результат вже визначений", — голова Запорізької ОВА про псевдореферендум окупантів

"Його результат вже визначений", — голова Запорізької ОВА про псевдореферендум окупантів
Фото: Офіс президента України

Псевдореферендум, який вирішили провести окупанти на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, не матиме жодної законної сили та нічого не означатиме для народу України.

Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Посадовець зазначив, що так званий "референдум" вважається недійсним з декількох причин. По-перше, на сьогодні 75% населення регіону знаходиться на підконтрольній Україні території або за кордоном:

"Тобто навіть математично неможливо буде довести, що проголосувала більшість населення. Людей там фізично немає. По-друге, ні в українському, ні тим паче в російському законодавстві немає законів про місцеві референдуми".

По-третє, абсурдність "референдуму" окупантів в тому, що люди змушені робити вибір під дулом автомата російського військового:

"Не важко зрозуміти, яку позначку люди поставлять під дулами автоматів. Тому результат псевдореферендуму цілком зрозумілий – російська пропаганда оголосить фейкові цифри, які Кремль буде використовувати для подальших маніпуляцій".

Олександр старух наголосив на тому, що так званий "референдум" російської окупаційної влади є спеціальною інформаційною операцією, яка має легалізувати захоплення російськими військами українських територій:

"А також надати окупантам формальне право мобілізовувати в російську армію чоловіків з окупованих українських земель. Тут нічого нового: все це ми уже бачили у 2014 році в Криму та на Донбасі".

Також голова Запорізької ОВА закликав українців, які залишаються на тимчасово окупованій території, уникати можливою участі у "референдумі" або ж виїжджати на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: Псевдореферендум щодо приєднання до РФ на Запоріжжі. Що відомо

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок