Фотографували стратегічні об'єкти та хвалили Путіна в соцмережах. Як на Буковині карають за злочини проти нацбезпеки

Фотографували стратегічні об'єкти та хвалили Путіна в соцмережах. Як на Буковині карають за злочини проти нацбезпеки

Фотографували стратегічні об'єкти та хвалили Путіна в соцмережах. Як на Буковині карають за злочини проти нацбезпеки
Ілюстративне фото. Фото: Unsplash

За сім місяців повномасштабної війни проти Росії в Чернівецькій області винесли шість судових вироків, що стосуються злочинів проти національної безпеки та колабораціонізму. Лише одному чоловіку присудили позбавлення волі, інші — обійшлись штрафами та умовними термінами. Суспільне проаналізувало вироки та розповідає про них.

  • 4 квітня чоловік проник на територію аеропорту та зробив відео, які згодом опублікував у "TikTok". На відео він знімав стратегічні об'єкти та коментував, що бачить. Згідно з преамбулою вироку, цими діями він оприлюднив засекречене місце перебування техніки. Опубліковане відео подивилося триста людей.

Згодом обвинувачений уклав угоду про визнання своєї вини. Суд визнав його винним та призначив п'ять років позбавлення волі, однак звільнив від відбування покарання з іспитовим строком на три роки. Також чоловік повинен повідомляти про зміну місця роботи, проживання та навчання.

  • Восени 2021 року буковинець почав розповсюджувати у російській соціальній мережі "Одноклассники" дописи до повалення діючої влади України. У публікаціях чоловік перепубліковував дописи із проросійських спільнот про необхідність введення російських військ в Україну для захисту російськомовного населення.
"Требую немедленного введения российских войск в нацистскую Украину (от Харькова до Закарпатья ) для защиты прав русскоязычного населения и улучшения условий жизни простых граждан", йшлося в дописі.

Також чоловік опублікував фото із розподілом України на три частини, де Буковина була частиною Румунії. Згодом обвинувачений уклав угоду з прокурором та визнав себе винним. Згідно з вироком, суд призначив три роки позбавлення волі та 51 тисячу гривень штрафу. Однак внаслідок угоди з прокурором буковинцю пом'якшили покарання: його звільнили від покарання з випробовувальним терміном на рік. Також чоловік має оплатити майже 25 тисяч гривень за проведення експертиз.

  • Протягом 2020 року одесит публікував дописи із закликом до насильницької зміни конституційного ладу. Також розміщував інформацію щодо створення так званої "Західно-Української Буковинської республіки".

Згідно з висновком лінгвістичної експертизи, у дописах чоловіка встановили публічні заклики про проголошення на території Буковини незалежної від України держави, відокремлення та вихід з-під України Закарпатської області. Також були дописи про необхідність окупації Херсону та Нової Каховки Росією, щоб забезпечити водою тимчасово окупований Крим.

Одесит уклав угоду з прокурором та визнав себе винним. Згідно з вироком, чоловік має виплатити 34 тисячі гривень штрафу та сплатити майже 59 тисяч гривень за витрати залучення експертів.

  • У іншому вироку йдеться, що чоловік впродовж п'яти років співпрацював з російською спецслужбою ФСБ Красноярського краю. Обвинувачений у 2017 році у мережі "Вконтакте" познайомився з чоловіком на ім'я "Ветал Графт". Пізніше отримав від нього запрошення приїхати в Красноярськ. Там чоловік розповів представника ФСБ про місцеперебування корпусу добровольчого батальйону Національної гвардії у Києві. З початку повномасштабної війни в Україні чоловік перебував на території Єгипту, однак продовжував працювати з ФСБ: він отримував дані від іншої людини, яка перебувала в Україні та передавав інформацію співробітнику російської спецслужби.
Передавав інформацію щодо місць розташування добровольчого батальйону Національної гвардії України у місті Києві та особового складу Збройних сил України у місті Семенівка Чернігівської області.

Відтак чоловік передав ніби-то представнику лідера так званої "ДНР" картографічні зображення про розташування будівель критичної інфраструктури: райдержадміністрації, відділу Державної прикордонної служби, виділення поліції, трьох шкіл, дитячих садочків та блокпостів у Семенівці. Також інформував про приблизну кількість українських військових.

14 червня обвинувачений приїхав з Єгипту у Чернівці. Тут він збирав та передавав інформацію про розташування залізничних переїздів, тунелів, мостів, часу проїзду поїздів) а також місць перебування військових ЗСУ.

Чоловіка засудили за двома статтями: державна зрадаСтаття 111 частина 2 Кримінального кодексу України та створення терористичної групиСтаття 258-3 частина 1 Кримінального кодексу України. Чоловіка засудили до 16 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

  • З початку повномасштабної війни житель Одещини розмістив на своїй сторінці у соцмережі зображення прапора і герба Російської Федерації:
"Наші самі в себе з Білорусії запустили ракети о 5 ранку", "Ліпше бути під Путіним, чим під клоуном", писав чоловік.

Обвинувачений уклав угоду з прокурором та визнав себе винним у скоєнні злочину. Суд кваліфікував справу за статтею колабораційна діяльність та оштрафував на 3 тисячі гривень.

  • Буковинець у російській соціальній мережі "Одноклассники" публікував антиукраїнські дописи. Також поширював матеріали, про так звану дружбу між українським та російським народом під час збройної агресії Росії проти України.

Суд визнав його винним та засудив за статтею "Колабораційна діяльність". Згідно з вироком, буковинець має сплатити 3 тисячі гривень штрафу.

Читайте також

На Буковині винесли 115 вироків військовозобов'язаним за перетин кордону з фіктивними документами: усіх карали штрафами

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок