Програма "єРобота". Уряд виплатить буковинцям понад 8 мільйонів гривень на створення власного бізнесу

Програма "єРобота". Уряд виплатить буковинцям понад 8 мільйонів гривень на створення власного бізнесу

Програма "єРобота". Уряд виплатить буковинцям понад 8 мільйонів гривень на створення власного бізнесу
Фото ілюстративне: Pexels

На Буковині від початку липня подали 230 заявок на мікрогранти в межах програми "єРобота". Понад 30 із них погоджені — на реалізацію уряд виділить понад вісім мільйонів гривень.

Про це повідомили Фрагмент відповіді на запитФрагмент відповіді на запиту відповіді Чернівецького обласного центру зайнятості на запит Суспільного.

Основною умовою отримання мікрогранту є створення нових робочих місць. У межах програми в області з’явиться понад 70 нових робочих місць.

Наразі реалізовано п’ять хвиль цієї програми. Зараз заявники мають можливість допрацювати свої бізнес-плани — на доопрацювання відправили 36 проєктів.

Читайте також: Якою буде температура в оселях чернівчан взимку — відповідь Теплокомуненерго

Майбутні підприємці планують свою діяльність у переробній промисловості, роздрібній торгівлі, створенні пекарень та закладів харчування. Також будуть виробляти хлібобулочні вироби та дерев’яні екоіграшки. Вони планують вести дистанційний бухгалтерський та кадровий облік, створити дизайн-студію на базі архітектурного бюро, надавати послуги з осушення зерна та інших культур, виготовляти дизайнерські панелі для дверей.

Прийом заявок на отримання мікрогрантів триває.

Про "єРоботу" та гранти на відкриття бізнесу

Уряд запровадив три програми грантового фінансування бізнесу та аграрної сфери в Україні наприкінці червня, назвавши ініціативу "єРобота".

Перша з цих програм — це мікрогранти до 250 тисяч гривень для тих, хто хоче запустити новий бізнес. На таку підтримку від держави зможе розраховувати будь-який українець, що має бізнес-план.

Учасником програми можна стати за умови, що людина не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.

Стартувала програма 1 липня. Для отримання гранту треба подати заявку через портал "Дія" чи відділення "Ощадбанку", додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти "Ощадбанку" та Державного центру зайнятості мають провести оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на окремий банківський рахунок.

Дві інші програми в межах "єРоботи" стосуються аграрної сфери.

Що відомо

  • В Україні стартувала нова економічна стратегія уряду "єРобота" і на порталі "Дія" з 1 липня можна подати заявку на отримання гранту на власний бізнес чи на навчання.
  • Уряд запровадив три програми грантового фінансування бізнесу та аграрної сфери в Україні. Загалом на три програми проєкту "єРобота" держава виділить 16 млрд грн.
  • Кабмін запустив державну програму "Старт в IT" для українців, які бажають перейти в IT-сферу. Це програма стипендій у розмірі до 30 тис. грн на навчання та отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Мінцифра.
На початок