У Хмельницькому немає вакцин від грипу. Коли з’являться і коли час починати вакцинацію

У Хмельницькому немає вакцин від грипу. Коли з’являться і коли час починати вакцинацію

У Хмельницькому немає вакцин від грипу. Коли з’являться і коли час починати вакцинацію
Фото: УНІАН

У Хмельницькому ще немає вакцин від грипу. Про це Суспільному розповіла завідувачка рецептурно-виробничого відділу однієї з хмельницьких аптек Ілона Точинська. За її словами, вакцина поки що відсутня у постачальників.

Студентка Марина Грицайко хоче вакцинуватись від грипу. Каже, що зараз у пошуках вакцини у Хмельницькому: «Зайшла у різні аптеки, але там вакцини не виявилося. Запитала, коли ж вони будуть. Вони кажуть, ближче до жовтня. Але, чи будуть вони?».

Завідувачка рецептурно-виробничого відділу однієї з хмельницьких аптек Ілона Точинська розповідає, що відвідувачі з перших днів вересня цікавляться наявністю вакцин від грипу. За її словами, у Хмельницькому їх зараз немає, вакцини відсутні у постачальників.

«Ми завели електронну чергу. Охочі є. На «Ваксі грип» приблизно десь до 30 осіб, а на «Джисі флю» – десь до 10 осіб стоїть в електронній черзі. На цей час є воєнний стан, але це не пов’язано з цим, що їх ще зараз немає. Минулого року така сама ситуація була. Ми десь отримуємо, орієнтовно, вакцини: кінець вересня – початок жовтня», - розповіла аптекарка.

Цьогоріч, як і у попередні роки, в аптеках очікують на дві вакцини від грипу, каже Ілона Точинська: ««Ваксі грип» – це французька вакцина від грипу. Вона діє на чотири штами вірусу грипу і також «Джисі Флю» – на три штами, це виробник Нідерланди. Орієнтовна вартість однієї вакцини «Ваксі грип» торік була 310 гривень. А «Джисі Флю» була 290 гривень. Але, яка вартість буде цього року, поки не знаємо».

За словами сімейної лікарки Світлани Кмецінської, вересень – час для початку вакцинації від грипу.

«Пацієнти нам вже телефонують. Чекаємо вакцину, коли вона поступить і будемо щеплювати. Один протипоказ – температура в даний період. А так вже через п’ять-шість днів можна вакцинуватись від грипу», - каже сімейна лікарка.

З перших ознак респіраторного захворювання, лікарям складно одразу визначити: це грип, вірусна інфекція чи Ковід, каже директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Головко. Тому, в першу чергу, виключається Ковід.

«Зробити тест на грип ми не маємо такої можливості й нема потреби. Тому, що лікування і ведення пацієнтів чи з респіраторним захворюванням гострим, чи з грипом – майже ідентичне. Ми вакцинувати пацієнтів поки що не маємо чим. Для того, щоб виробився імунітет, треба від 14 до 21 дня», - розповіла Головко.

Зробити щеплення від грипу можна у кожній амбулаторії сімейної медицини, додає Людмила Головко: «Взагалі перед тим, як її придбати, треба підійти до сімейного лікаря й уточнити, і взяти рецепт на вакцину грипу. Тому, що без рецепта цю вакцину аптеки не відпускають. Сімейний лікар порадить, яку саме вакцину, тому що ми, напевно, очікуємо, грип А, який був в минулому сезоні. Лікар напише рецепт і пацієнт може придбати вакцину в аптеці».

Читайте також

  • На Хмельниччині 95 людей інфікувались хворобою Лайма через укуси кліща.
  • Хмельниччина лідирує в Україні за кількістю хворих на COVID-19.

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

На початок