У Харкові збільшили витрати у зв'язку з СOVID-19. Чому один з депутатів покинув сесію

У Харкові збільшили витрати у зв'язку з СOVID-19. Чому один з депутатів покинув сесію

У Харкові збільшили витрати у зв'язку з СOVID-19. Чому один з депутатів покинув сесію Суспільне Харків

Харківська міська рада виділила додаткове фінансування на боротьбу з коронавірусом, перерозподіливши частину державних коштів. Позафракційний депутат Ігор Черняк вимагав скликати позачергову сесію, щоб виділити кошти на доплати медикам.

Про внесення змін до бюджету Харкова на сесії 22 квітня доповідала директор департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева.

"Виходячи з ситуації, що склалася, надзвичайно важливі наступні напрямки витрат, на яке виділяється додаткове фінансування. Охорона здоров'я — витрати збільшуються на 106,1 млн грн. З них на придбання лікарських, дезінфікуючих засобів, індивідуальних засобів захисту, діагностичного обладнання, транспортних засобів спеціального назначення передбачено 55,6 млн грн, оплата праці співробітникам охорони здоров'я —29,8 млн грн", — сказала Таукушева.

Внесення змін до бюджету підтримали 52 депутати, 9 утрималися.

Позафракційний депутат Ігор Черняк попросив скликати позачергову сесію наступного тижня, на якій закликав прийняти зміни до бюджету щодо виплат медикам.

"Міський голова проголосив 2020 рік роком медицини у Харкові. Я сподівався побачити якісь зміни, цю програму, додаткові кошти і т.д. Але, ви знаєте, у нас було проголошено рік медицини, а фінансуємо ми далі зоопарк. Отака от дивна ситуація.... Якщо ми подивимося більш детально, то з цих коштів 50 з половиною мільйонів — це субвенція, яку ми отримали, яку ми не можемо не перерозподілити, а власних коштів це є 47 мільйонів за рахунок коштів з державного бюджету і на 28 мільйонів ми ще збільшуємо резервний фонд. От, власне, і всі витрати з міського бюджету у рік медицини на подолання епідемії коронавірусу", — заявив з трибуни Черняк.

Депутат порівняв витрати інших міст, бюджет яких менше, ніж у Харкова.

"Ну, наприклад, Дніпро. Там 100 мільйонів власних коштів. Запоріжжя — 100 мільйонів власних коштів. Львів — 157 мільйонів власних коштів. Одеса — 145 мільйонів власних коштів [...]. Що ми маємо у Харкові? 6-6,5 тисяч гривень зарплата лікаря, три з половиною на руки, а то й менше, — це зарплата медичного персоналу. [...] Я порахував, аби зробити адекватну доплату медикам під час коронавірусу, в три рази збільшити посадовий оклад, на 300%, нам треба витратити половину бегемотника, який ми будуємо", — сказав Черняк.

Міський голова Геннадій Кернес заявив, що додаткові виплати медикам — це зобов'язання держави і пообіцяв Черняку збудувати клітку в зоопарку за власний рахунок.

"Ваша команда "Самопомічі", яка голосувала в Раді ще того скликання, за реформу, так звану Супрун, чи як вона називається, ви нічого не казали. Ви казали, що все добре, реформа-реформа. Вот друга ступень реформи з 1 квітня була проваджена. Що зробив Харків? Виділив кошти на всю програму, забезпечив всі лікарні обладнаннянм, ми готові були, ми включилися в систему Національної служби здоров'я. Далі що? Де держава зі своїми зобовязаннями? Я підкреслюю, що це зобов'язання держави. Це перше", — сказав Кернес.

"По-друге, ви як депутат міськради, такий шустряк, могли би сказати з трибуни, коли вийшли сюди піаритися, що місто не має інфекційних лікарень. Інфекційні лікарні — це лікарні обласного підпорядкування. Це по-друге. По-третє, лікарі, які лікують на коронавірус, працюють в обласних лікарнях. В місцевих лікарнях заборонено карантином робити планові операції, планові заходи і так далі. А ми, наші стосунки, з другими можливостями, не те, що зміцнюємо матеріально-технічну базу, а даємо поштовх для того, щоб ми були краще, ніж інші. А кошти витратити — це не фокус. Далі. Ви все підряд кажете: бегемотник вам не подобається, то жирафник вам не подобається. Я ж вам казав: любу клітину виберіть собі, ми там напишемо ваше прізвище. Любу клітину, яку ви виберете собі, ми вам її...я її за свої кошти збудую", — сказав Кернес та перейшов до розгляду наступного питання.

Мер не дав можливості Черняку відповісти на репліку, депутат пішов з зали до завершення засідання.

Доповнюється

Що відомо

  • На Харківщині визначили лікарні для госпіталізації пацієнтів з COVID-19: графіка. 17 лікарень на Харківщині будуть першими приймати хворих на коронавірус. 7 з них розташовані у Харкові, 10 — у Харківській області.

Автор: Юлія Давидова, Маргарита Дежкіна

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди