У Чернівцях розпочали ремонт вулиці Богуна: переможцем тендеру став ФОП, який запропонував одну з найвищих цін

У Чернівцях розпочали ремонт вулиці Богуна: переможцем тендеру став ФОП, який запропонував одну з найвищих цін

У Чернівцях розпочали ремонт вулиці Богуна: переможцем тендеру став ФОП, який запропонував одну з найвищих цін
На світлині вулиця Івана Богуна в Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях розпочали капітальний ремонт вулиці Богуна. Її відремонтують за майже 40 мільйонів гривень. Підрядником обрали ФОПа, що запропонував одну з найвищих цін. У інших претендентів знайшли недоліки в документах та відхилили їх.

Заступник голови громадської ради при НАЗК говорить — те, що всіх інших учасників відхилили, може свідчити про корупційні ризики. У міськраді це заперечують й кажуть, що є ще декілька вимог, окрім ціни.

Цьогоріч ФОП, який ремонтуватиме вулицю Богуна, подався на ще два тендери міськради та виграв у них. В одному — переміг з найдорожчою пропозицією. Суспільне проаналізувало ці тендери та розповідає про них.

Тендер на ремонт вулиці Івана Богуна оголосили на початку серпня. На вулиці мають замінити мережі, встелити бруківку, облаштувати тротуари та освітлення. Документи на участь в торгах подали четверо учасників:

  • Підприємство "Укр-Капітал-Буд" запропонувало ціну 37 мільйонів 400 тисяч гривень;
  • Компанія "ШБУ-77" — 37 мільйонів 850 тисяч гривень;
  • ФОП Дмитро Глиняний — 39 мільйонів 991 тисячу гривень;
  • Компанія "ПБС" пропонувала ціну 43 мільйони 909 тисяч гривень.

Департамент інфраструктури та благоустрою міської ради уклав договір з Дмитром Глиняним.

Те, що переможцем став підприємець з вищою ціною, а пропозиції інших учасників відхилили, може свідчити про корупційні ризики, розповів Суспільному заступник голови громадської ради при агентстві з протидії корупції Сергій Миткалик. Однак доводити такі факти може лише державна аудиторська служба України.

"Справді на торги подавались два і більше учасників, а дешевші пропозиції відхиляли. Знайшли аж сім підставМи попросили Миткалика проаналізувати два тендери (ремонт вулиць Богуна та Горького), в яких переміг Глиняний відмови учасникам. Якби з такою скрупульозністю перевіряли й переможця, то теж були б підстави для відхилення. Тому замовник, на мій погляд, не зацікавлений в економії бюджетних коштів.

Однак без встановлення контролюючими органами цих фактів, поки недостатньо підстав направляти заяву про злочин", — каже експерт.

Керівник департаменту інфраструктури та благоустрою Григорій Прохоренко говорить, що корупційних ризиків на тендері щодо вулиці Богуна немає. За його словами, при виборі переможця звертають увагу на ціну, обладнання, яке є в підрядника, його досвід та фахівців. Орієнтуватися лише на вартість "не зовсім коректно".

"Якби цих всіх вимог не було, ми б побачили "папуасів", що роблять ці дороги за найменшу ціну, яка тільки є. Думок може бути дуже багато. Але є державна інспекція, яка може визначити, чи є порушення закону", — говорить посадовець.

Переможець торгів Дмитро Глиняний також заперечує корупційні ризики. Каже, що ретельно готував документи на усі тендери від міської ради, які цьогоріч виграв.

"Уважно готуюся. Були тендери, де документи подані з помилками, то мене теж відхиляли. Тут правильно підготувалися. Так стали переможцями", — розповідає підприємець.

Розпочати ремонт на вулиці Богуна мають із заміни мереж — встановлять нові водопровідні труби, каналізаційні та зливові мережі. Завершити ремонт, відповідно до тендеру, мають до 1 червня наступного року.

У Чернівцях розпочали ремонт вулиці Богуна: переможцем тендеру став ФОП, який запропонував одну з найвищих цін
На світлині вулиця Івана Богуна в Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

ФОП Глиняний бере участь у тендерах на "Prozorro" з 2017 року. Раніше співпрацював з колишнім департаментом житлово-комунального господарства міськради Чернівців та з іншими організаціями області. У 2017 році Глиняний отримав з міського бюджету майже 3 мільйони за ремонт міжбудинкових проїздів, у 2021 — 2,5 мільйона також за ремонт міжбудинкових проїздів.

ФОП Глиняний за три тендери, які виграв цьогоріч, отримає з міського бюджету Чернівців понад 57 мільйонів гривень.

Окрім Богуна, він також капітально ремонтуватиме вулицю Максима Горького на ділянці між вулицями Хмельницького та Богуна. Про це йдеться на порталі "Prozorro". На цей тендер подавалися троє учасників. Переміг Глиняний. На торгах він запропонував найвищу ціну — 17 мільйонів гривень. Інші підприємці — 15 мільйонів 450 тисяч гривень та 15 мільйонів 950 тисяч гривень відповідно.

Також ФОП буде робити благоустрій вулично-дорожньої мережі на вулиці Головній (ділянка від будинку №25 до будинку №48). Це була закупівля без електронної системи, підприємець був одним учасником, з яким уклали договір. Вартість робіт — 342 тисячі гривень.

Читайте також

"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати-ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок