У Вінниці вчителів навчали зупиняти кровотечу, накладати джгути та допомагати непритомним

У Вінниці вчителів навчали зупиняти кровотечу, накладати джгути та допомагати непритомним

У Вінниці вчителів навчали зупиняти кровотечу, накладати джгути та допомагати непритомним
Фото: Суспільне Вінниця

Для вчителів 18-го вінницького ліцею провели тренінг із долікарської допомоги. Навчали, як зупиняти кровотечі, накладати пов’язки у разі травм та надавати допомогу непритомним. Про це Суспільному розповів інструктор із виживання Сергій Кіржа.

Курс із домедичної допомоги медичний фахівець розробив сам. Спершу навчає теорії.

"Згадаємо анатомію, розберемо основні принципи надання допомоги, пройдемо за системою червоного хреста, чого не потрібно робити під час травм, а що потрібно. Також навчимо, як правильно накладати турнікет, бандаж, робити різні перев'язки, транспортувати поранених", – говорить Снергій Кіржа.

Зупиняти кровотечу, накладати джгути та допомагати непритомним: у Вінниці вчителів навчали долікарській допомозі
Фото: Суспільне Вінниця

Практичні навички вчителі відпрацьовували один на одному. Накладали турнікет в укритті, бо під час тренінгу пролунав сигнал "Повітряної тривоги".

"Дуже тисне, пульс не відчуваєш, рука стає холодною буквально за хвилину. Дійсно видно, що ці засоби зараз розраховані на тактичну медицину. Тепер не потрібно думати, як скласти марлю. Коли повернемося в школу і діти будуть на перервах якось травмуватися, то вже зможу їм допомогти перед тим, як набрати швидку, або відвести їх до медпункту. Як для викладача, це дуже потрібно", каже учителька англійської мови Вікторія Мукоїд.

За словами директорки школи Катерини Поджаренко, наразі в ліцеї навчаються онлайн. Втім, після відновлення очного – вчителі у разі потреби зможуть надати учням долікарську допомогу.

"Зараз такий час, коли така підготовка може стати в нагоді в будь-яку мить, адже ми це бачили після тих подій, що сталися у Вінниці 14-го липня. Такі навички вони зменшують ризик і втрачання цього дорогоцінного часу, коли людині стає погано. Ми сподіваємося на те, що після проходження цього тренінгу вони зможуть ці навички у разі необхідності", – говорить Катерина Поджаренко.

Читайте також

  • Розгрузки та плитоноски: у вінницькому ательє шиють військову амуніцію для захисників
  • “Це війна, техніка горить, знищується ворогом": як вінницькі волонтери ремонтують для бійців автівки
На початок