Авторка: Ярослава Антошевська
Перший гурток зі стрільби з лука відкрили в обласному центрі. Цьому олімпійському виду спорту дітей навчатимуть тренери з Харкова. Від початку повномасштабного російського вторгнення вони виїхали на Хмельниччину. Згодом змогли вивезти спортивний інвентар. Після чого, взялися за тренування.
Про це Суспільному розповів очільник Хмельницького міського управління молоді і спорту Сергій Ремез.
Тренерка зі стрільби з лука, харків’янка Вікторія Коваль пояснює чотирнадцятирічній Вероніці, як правильно натягувати тятиву. Дівчина, вислухавши професійні настанови, цілить у мішень.

Влучити у кульку хмельничанці не вдалося, та, каже, не засмучується, бо прийшла за враженнями: «Вирішила прийти, чому б ні. Хочеться щось таке новеньке спробувати».
Позайматися для себе і здобути високі спортивні результати. З такою метою на тренування зі стрільби з лука прийшов п’ятнадцятирічний хмельничанин Ярослав Грабчук: «Цікаво саме тим, що можна зібратися з думками, своєрідна медитація».
Прийшов на тренування і кандидат у майстри спорту зі стрільби з лука, харків’янин Данило Сидоренко. Юнак вступив до одного з хмельницьких вишів, і продовжує займатися улюбленим видом спорту.
«Мене на стрільбу з лука погукав мій друг. Якось воно мене туди затягнуло. Вирішив для себе далі займатися цим видом спорту», - розповів Данило з Харкова.
Заняття зі стрільби з лука – безкоштовні, розповіла тренерка, майстер спорту України міжнародного класу Вікторія Коваль. Прийти на них можуть діти віком від 10 до 18 років.
«І хлопці, і дівчата, всі можуть спробувати себе, в цьому виді спорту, в цій філософії. Це – психологічний вид спорту, і, дійсно, потрібно мати витримку, мету, і бажання у своєму пострілі, у своєму тренуванні», - говорить Вікторія.
Раніше стрільбі з лука в обласному центрі не вчили, каже очільник міського управління молоді і спорту Сергій Ремез. Коли з’явилася така можливість – зволікати не стали.
«Звернулося два тренери, які працювали в Харкові, працювали на відділенні зі стрільби з лука, мали вихованців, які входили в основний склад збірної команди України. Важко було не скористатися досвідом цих тренерів», - каже Ремез.

Один із цих тренерів – Віктор Галазюк – зараз викладає кульову стрільбу в одній зі спортивних шкіл міста, Вікторія Коваль ж вирішила ж започаткувати у Хмельницькому стрільбу з лука. Спочатку, розповіла, викладала на волонтерських засадах. Тепер офіційно разом з членом національної команди України Микитою Кравчуком навчає цьому виду спорту в тирі Палацу творчості дітей і юнацтва.
«Ми в Харкові планували відкрити з вересня на базі стрільби з лука кульову стрільбу, а вийшло навпаки. Ми на базі кульової стрільби тут в Хмельницькому відкриваємо стрільбу з лука», - розповіла Вікторія Коваль.
Навчатиме Вікторія Коваль стрільбі з лука на рідному харківському інвентарі: «Завдяки нашому Микиті Кравчуку, який рятував інвентар, і Віктору, який зміг його вивезти. У нас є все, що необхідно для нашого гуртка».
Та багато чого, каже Вікторія Коваль, врятувати з тира, якому цього вересня було б 10 років, не вдалося: «5 березня спорткомплекс у нас було зруйновано, це комплекс Харківського університету імені Каразіна. Було скинуто 5 авіабомб, три з яких розірвалися. Дуже постраждав наш зал, і зал з фехтування».
У майбутньому, розповіла Вікторія Коваль, у Хмельницькому планують відкрити відділення зі стрільби з лука.
Читайте також
- Хто та що будує на території національної пам’ятки поблизу Хмельницького.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.