На 600 квадратних метрах території у Київському зоопарку облаштували новий вольєр для рисей. Аби тварини почували себе комфортно, працівники брали до уваги звички та поведінку цих тварин. Про це повідомляє пресслужба зоопарку.
У Київському зоопарку мешкають дві рисі. Звати їх Рікі та Лола.

Вольєр на "острові звірів", де тепер живуть ці дикі кішки, фахівці намагалися зробити максимально наближеними до природних. Тут є зелені дерева, кущі, різні види ґрунту. А також, розміщені на різній висоті дерев'яні платформи для відпочинку.

"Ці кішечки мають тепле і дуже красиве плямисте хутро, яке допомагає їм вправно ховатися серед дерев, кущів та у "спостережних пунктах" на висоті. Тому, якщо ви не одразу знайшли наших красунь – придивіться уважніше",— кажуть працівники зоопарку.

У зоопарку зазначають, що рисі включені до Європейської програми збереження рідкісних видів. Тож, головна задача – забезпечити їм природні умови і дати відвідувачам можливість побачити типову рисячу поведінку.

В Україні рисей нараховується близько 500 особин. З 1994 року, коли рись включили до Червоної книги України та заборонили полювання, чисельність популяції тварини суттєво не збільшується, а про її життя досі відомо небагато. В Україні рись трапляється у Карпатах та на Поліссі. Дика кішка живе у важкодоступних місцях та зазвичай не наближається до людських поселень. Випадково побачити рись у дикій природі майже неможливо.
Що відомо
- Для лемурів варі фахівці зоопарку створили два зелені острівці. У тварин тепер є свій будиночок, а також місце для відпочинку та прогулянок.
- У столичному зоо народилися дитинчата хом’яка європейського. Малюки з’явилися у рамках програми з відновлення рідкісних і зникаючих видів
- У столичному зоопарку триває місяць кавунів. Тварин по черзі пригощають солодкою ягодою. Ними вже поласував слон, ведмежатко та котячі лемури.
Читайте також
Київський зоопарк отримав понад 4 тонни м’яса для хижих тварин від Гуманітарного штабу Києва
За час війни в Київському зоопарку народилося двоє козенят та двоє котячих лемурів.